| iulia972 a întrebat:

Buna aveti frati sau surori? va-ti dori sa aveti? eu cand eram mica nu imi doream sa am nici frate nici sora eeh acum ca am crescut imi doresc sa am si eu frate sora nu conteaza oare de ce?

Răspuns Câştigător
| Iuli_9028 a răspuns:

Da, am un frate si o sora:X si ma bucur ca ii am.mi i-am dorit enorm.probabil te simti singura si avand in vedere ca in ziua de azi nu mai prea poti avea prieteni sinceri si fara interese cea mai buna solutie ar fi un frate/sora...

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Simti ca strainul e strain, iar caldura sufleteasca o gasesti numai acasa!

| mgtow a răspuns:

Eu nu am si nici nu mi-am dorit sa am.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am o soră mai mare.

| Plague a răspuns:

Eu am o sora mai mare. Cand am fost mai mic o detestam, si imi doream sa am alta sora/frate mai mic, ca sa pot sa fac pe seful cu elhee hee. Dar acum, ca m-am mai maturizat putin, chiar regret ca am gandit in felul asta despre sora mea, o iubesc si ma iubeste (chiar daca cateodata se comporta ca o scorpie si nu stie sa o arata tot timpul). E bine sa nu fii singur la parinti, sa ai pe cineva cu tine pe drumul vietii, si acum chiar am ajuns sa o apreciez si sa ii apreciez sfaturile/ideile/recomandarile. E o persoana minunata, si e grozav sa ai pe cineva mai mare ca tine care sa te ajute (sau mai mic, pe care sa il ajuti). Parerea mea ca in 2 e mult mai bine xD.

| Goofy a răspuns:

Da am o sora mai mica cu 6 ani ca mine. La inceput e bagat/a foarte mult in seama. Insa nu esti uitat de lume! Dorinta ta a aparut din cauza ca te simti singura si doresti sa fie cineva cu care sa te joci sa poata vbi sa te cunoasca. Adica nu e ca si cum ai vrea un animal de companie, e un sentiment profund.

| AnimalX a răspuns:

Buna! Cand erai mica aveai o alta gandire si pe atunci doreai ca tie sa ti se cuvina totul! nimic pentru ceilalti. Dar acum ai crescut si ti-ai dat seama ca nu e chiar asa cum ai crezut inainte ci ar fi frumos sa ai cu cine sa te joci, cu cine sa vorbesti, cu cine sa te certi etc big grin
Eu am un frate si cateodata imi doream sa fiu numai eu sad Dar acum nu regret delocwinking

| EmonicaLaura a răspuns:

Buna! Nu am frate sau sora.Cand eram mica nu mai stiu daca vroiam sau nu thinking Acum la 14 ani uneori imi doresc sa am,cand ma plictisesc, iar alteori nu,pentru ca sunt destul de alintata de toate rudele, eu fiind singura la parinti, si cred ca daca as avea un frate sau o sora el/ea ar primi toata atentia.Dar sigur nu e asa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un fratior cu 15 ani mai mic... Mereu mi -am dorit si eu un frate sau vreo sora, dar deja de la o varsta ma obisnuisem cu idee ca nu a fost sa fie. Si m- am trezit pe la 15 ani ca mi i -au zis parintii ca o sa am un frate sau o sora. Am fost in soc cateva zile laughing. Sper ca odata cu trecerea timpului, sa ma inteleg mai bine cu fratiorul meu de 5 ani si jumatate. Nu prea vorbeste cu mine, e cam rece, nu ma lasa sa ma implic in vreo activitate cu el, etc.

| music4ever a răspuns:

Eu am o sora, si nu ca vreau sa.ti fac ciuda sau ceva in genu, dar este super-tare sa ai o sora. Poate tu vrei una deoarece acasa te simti singura

| 3ly a răspuns:

Eu nu mi-am dorit niciodata :]] doar pentru ca detestam copii mici. acum 9 luni a vn mama la mine gen: o sa ai un fratior... nu-i prea m-am obisnuit ca ideea -.- oricum daca o sa ai sa te astepti ca in primele luni vei fi ignortaa laughing daaa trece odata ce incepe sa muste :]]

| MaDuulicii a răspuns:

Buna!:* nu am nici frate nici sorasadsad si inca de cand eram mica imi doream sa am si inca imi mai doresccrying. pacat ca dumnezeu a vrut sa fiu eu unik:Xlaughingcrying

| emma12341 a răspuns:

Asa eram si eu nu imi doream sa am nici frati nici surori, credeam ca daca sunt singura la parinti sunt alintata mai mult...dar acum regret faptul ca nu frati/surori sad. Probabil pentru. ca am crescut si ca nu am cu cine sa ma joc, etc.
Cred ca asta e si la tine!

| mada2003 a răspuns:

Eu am o surioara de 4 ani.intotdeauna mi-am dorit sa am o surioara.desi e mare diferenta de varsta intre noi(15 ani) ne intelegem foarte bine si nu am probleme de genul, ca ea e mai mica si e alintata.eu azi maine merg la facultate si o rasfat si eu.i-am zis la mami cand o ramas insarcinata ca eu nu vreau frate, vreau sora.altcumva te intelegi cu o fata decat cu un baiat.pai,daca iti doresti, vb cu ai tai.desi nu-i dupa tine daca sa faca ei copii.ca totusi, e foarte greu sa cresti un copil, iti zic din propria experienta.