| daenerys a întrebat:

Cam acum un an, am avut o mica dilema. Va voi spune cat de pe scurt pot despre ce este vorba. Eu si prietena mea cea mai buna suntem besties cam de vreo 10 ani (avem 23 aman2) insa anul trecut am avut o mica dilema, si as dori sa stiu pareri daca ne-a afectat relatia si nu-mi dau eu seama. Ea avea la vremea aceea o relatie de 8 ani, iar eu eram single. Relatia ei mergea foarte prost, ca urmare eu o incurajam mereu sa gaseasca pe altcineva. La un moment dat apare acest tip A. pe care ea pare sa-l placa foarte mult. Eu am incercat sa ii combin, dar n-a iesit nimic mai mult decat 2 nopti de sex. Apoi el a incetat sa o mai caute, motiv pentru care ea a inceput un flirt cu alt baiat. Ulterior am aflat ca acest tip A. incetase sa o mai caute deoarece avea sentimente pentru mine si isi dorea o relatie cu mine. Eu nu am spus nimic, desi am inceput sa-l plac cu tot timpul petrecut impreuna cu el si cu ea (prietena mea). Am vrut intai sa vorbesc cu ea. Totusi cand i-am spus, a reactionat urat, ne-am certat putin, cu toate ca i-am spus ca doar pentru un moft nu as fi stricat o prietenie. Dupa cearta, mi-a spus ca ma iarta, si ca vom fi in continuare prietene....Eu sunt de atunci cu A. si aveam o relatie super, iar ea a renuntat la relatia de 8 ani si acum are pe cineva care o iubeste. Credeti ca in viziunea ei mai suntem la fel de prietene, sau este rezervata? Oare am proceedat gresit?

2 răspunsuri:
| Rebelicious a răspuns:

Buna!
Mai are putine resentimente, pentru ca se iarta greu anumite lucruri, si da, va afectat relatia pe acea durata, si acum este putin modificata, dar totusi este mai deschisa daca te-a iertat. In viziunea ei, (parerea mea) cred ca vede putin schimbate lucrurile, dar daca te-a iertat si intr-un fel ai ajutat-o si acum sunteti amandoua fericite, "who cares"?! Mai ales, daca inca ati ramas prietene, e clar, v-ati salvat big grin
Funda?

P.S.: Daca nu ii spuneai, procedai gresit!

| Laugh25 a răspuns:

Bunahappy
Pai in sinea ei cel mai probabil nu-i convine.
Te-a iertat, dar sigur nu se simte confortabil acum alaturi de tine.
Si poate vrea sa se retraga putin.
In timp ii va trece.