| GeorgeMihai a întrebat:

Bună!

Care sunt motivele pentru care o persoană deblochează de pe WhatsApp o altă persoană cu care aceasta a avut cândva o relație (amiciție, prietenie, iubire )?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Probabil vrea iar relatie cu acea persoana, si fraiera o fi acea persoana daca accepta! Asteapta mesaj de la acea persoana mizand ca victima mai vrea relatie, sau vrea sa dea el mesaj.

Daca nu e asa, atunci a dat deblock asa aiurea crezand ca blocatul nu va mai scrie nimic dat fiind ca a trecut atat timp, si deci block-ul nu se mai justifica. La inceput a dat block ca nu cumva blocatul sa dea mesaje.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Am patit experienta asta in Facebook cu una, vrei sa zici ca ea astepta mesaj de la mine sa vada daca ii scriu imi pasa de ea? Ei ii pare rau de mine, la sfarsit ne-am certat si m.a blocat din nou jaja

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Probabil si asta sa vada daca-i scrii, sau poate a deblocat pe tot asa put si simplu.
Din moment ce te-a blocat odata, cum mai vrei sa stai de vb cu acea persoana care nu da doi bani pe tine? M-ai blocat, adios.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Are remuscari ca a mai facut de 3 ori asa

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Pai si de ce a mai apucat 3 ori?! Adica tu ai reluat legatura de inca doua ori, desi aia nu dadea doi bani pe tine! Nu stiu daca avea remuscari, altfel nu te bloca de trei ori.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Ea m-a cautat nu eu pe ea, e tipu ala de om cu tatuaje si piercing in limba, de aici se trage clasa de care apartine, ultima oara insista sa ne vedem din nou in direct pe camera si nu stiam ca are piercing in limba macar mi-a aratat ca nu se respecta deloc si lasa de dorit - nu dadea bani pe mine daca nu lua legatura deloc dar nesabuita nu a reusit sa reziste laughing

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Am inteles, f bine ca vrea ea. Depinde ce vrea, si ce vrei si tu.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O poate face pentru ca acum se simte puternica si nu mai simte nimic pentru persoana respectiva, deci poate sa-i arate ca nu-i mai pasa de el/ea.

| GeorgeMihai explică (pentru Violleta2022):

Si daca o conectează? Înseamnă că mai simte ceva pentru ea?

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Nu inteleg, ce conecteaza?
sau te referi la contactat?

| GeorgeMihai explică (pentru Violleta2022):

Da, scuze, acum am observat greșeala de exprimare. Am vrut să scriu contactat dar scrierea predictivă de la tastatură a adăugat " conectează " în loc de " contactat ". Chiar nu am observat. Da, " contactat " am vrut să scriu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Nu inseamna nimic!
Cel mai probabil vrea sa arate ca nu-i mai pasa de o relatie care a fost si a trecut. Ca s-a vindecat.
Sunt intr-adevar si cazuri cand este curios/curioasa si atunci poate intreba "ce mai faci?" de curiozitate.
In orice caz, o relatie care s-a rupt si s-a incheiat cu blocaj online, nu a fost o relatie prea fericita, deci sanse ca sa se mai lege ceva intre astia doi, nu mai exista.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană, sunt n motive.

| zilog a răspuns:

Pai daca eu imi gasesc pe alta si foasta ma tot streseaza si asta alta pe care eu am gasit-o imi tot cere telefonul sa se uite ea sa vada cu cine mai vorbesc
atunci nu trebuie sa o blochez pe fosta
pentru ca daca sunt cu una
nu as vrea sa se enerveze asta cu care sunt eu acum

| TLF92 a răspuns:

Imprumuturi cu o anumita suma de bani, sunt patit cu una