| lavyyyyyy a întrebat:

Buna cat credeti ca face un sarut intr.o relatie? am o reletie de un an si 3 luni cu un baiat mai mic ca mine cu un an(eu am 19) si noua nu prea ne place sa ne sarutam ...stiu ca suna ciudat dar decat sa il sarut mai bine il pup pe obraz sau il iau in brate sa nu credeti ca este vorba despre igiena lui sau a mea pur si simplu nu imi place sa fiu sarutata credeti ca asta o sa afecteze relatia? sau ca sarutul sta la baza unei relatii si ca a noastra nu o sa mai dureze mult? vreau raspunsuri sincere si fara misto.uri dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Relatia dureaza de ceva timp, e ceva serios in ciuda faptului ca nu va place sa va sarutati. Atat timp cat sunteti compatibili si va..plac aceleasi lucruri nu crezi ac totul e ok? E relatia voastra, voi decideti ce va place si ce faceti. Ai spus "noua nu prea ne place sa ne sarutam" dcei si el are aceleasi preferinte, care e problema? Ai dovada ca o relatie poate dura atat timp cat partenerii se potrivesc indiferent de cat de normale sunt considerate de unii alegerile lor. Crezi ca daca ii faci control la amigdale din 5 in 5 secunde creste pasiunea sua romantismul cand voi sunteti firi ce nu prefera asta?

4 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Pai pe obraz se pupa si copii de gradinita tu ai 19 ani el 18 mai sunteti cumva de gradinita? Normal ca afecteaza daca nu va sarutati e ceva frumos, senzual, romantic intr-o relatie voi sunteti impreuna sau doar sunteti asa de ochii lumii? Daca nu va place sarutul inseamna ca v-ati gasit bine unul pe celalalt ce sa zic.

Pa, pa!

| AfroBelgianu a răspuns:

Draga, lavy.

Sarutul poate stimula mai mult decat sex-ul, in urma cercetatorilor care spun ca un cuplu este sustinut mai bine de 30% din sarutari si atingeri.

Succes. - AfroB