| alexa_4370 a întrebat:

Ce credeti despre relatiile la distanta?
Ceva de genul : eu Constanta, el Pitesti thinking
Ms :*:*

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu - Timisoara. Ea - Bucuresti. 550. Asta in km. La inceput (dupa o luna doar pe net), facuti saptaminal dus-intors, alte doua luni. Apoi, o lucrare pentru mine in plin Bucuresti, gasita de ea (renovarea unui apartament). Trei luni impreuna. Zi de zi. Seara de seara. Apoi, inca doua saptamini. De pregatiri. Pentru nunta, desigur! Apoi, o noapte de neuitat - nunta. Acum, ea - Bucuresti, eu - tot Bucurestihappy. Asta de trei ani incoace.
Deci, este posibil!

| Nicoleta a răspuns:

Depinde, adica daca aveti incredere unul in altul, nu e nici o problema.Eu zic ca poate functiona foarte bine, chiar daca e la distanta, dar asta depinde numai de voi.Eu stiu persoane care stau la o distanta enorma si totusi relatia functioneaza perfect.

| rosto a răspuns:

Eu nu as rezista. straight face nu prea cred ca ar merge. prietenul meu e in olanda acum, o sa ma duc si eu peste 2 saptamani si deja parca o cam iau razna stiindu-l acolo si eu aici. si nu sunt absolut deloc o persoana geloasa, doar ca mi-e dor de el. asa ca nu cred ca as rezista. trebuie sa ai multa incredere in celalalt ca o astfel de relatie sa mearga. plus ca nah, daca va vedeti in fiecare weekend, mai e o treaba, dar altfel nu prea cred big grin

| RloveR a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta.nu ne vedem decat in vacante.
Nu este tocmai frumos ca este departe de mine, insa atunci cand ne vedeeeem. day dreaming e foarte frumos. Foarte important este sa tineti legatura si sa va iubiti!
Chiar daca o sa iti fie dooor de el si o sa suferi mult, gandeste-te la sentimentul pe care il vei avea cand il vei vedea!
Mult succes si iubiti-va mult!:*

| florynnaa a răspuns:

Si eu am o rel la distanta sad nu e chiar asa de usor.depinde cat va iubiti. daca va iubiti enorm nu are importanta distantawinking

| Piticaaa a răspuns:

Nu face prostia asta! Eu nu am putut rezista cu unul care era putin in afara Bucurestiului( eu desigur locuind in Bucuresti). El e in Bragadiru si ii cam lua aproape o ora pana la mine, si nu a durat prea mult.

| SunnyDay79 a răspuns:

Se spune ca relatiile de la distanta nu rezista

| Miяu a răspuns:

V-ati intalnit vreodata?

Daca da, n-am nimic impotriva happy

| WohooAmTreiFunde a răspuns:

Legatura! Depinde cat de tare va iubiti unul pe celalalt... chiar si la cea mai mica scanteie se poate sparge legatura deoarece este o distanta destul de mare... Ori va tineti de ea pana la capat, ori o lasati balta chiar aici si chiar acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca exista iubire intre voi puteti trece si peste.Sa fii iubit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, in cazul meu n-a tinut. Dar cum fiecare are personalitatea lui si cum in alte cazuri au mers astfel de relatii, eu iti urez succes, incearca totusi sa va vedeti mai des si sper sa fii mai norocoasa decat mine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa iti dau un sfat dar pot sa iti povestesc din experienta mea, eu eram in Rom el in Spania, ziua ne trimiteam sms-uri pe tele seara pe mess pana pe la 1-2 nopatea si tot asa cat a fost el plecat, toate bune ne intelegeam de minune abia asteptam sa ne vedeme ne era dor unu de celalat etc. in mom in care a ajuns in tara si am inceput sa ne vedem zilnic sa stam impreuna mai mult de 2-3 ore pe zi rel s-a schimbat si nu mai era asa de frumoasa si numai era asa de roz, deci pana cand nu o sa ai suficient timp sa stai cu el (mai mult de 2-3 ore cat tine o intalnire) nu iti face prea multe iluzi. bafta

| L•o•L•L•y•P.o.o.p.s a răspuns:

Nu prea tin. Da' nu strica nimic daca incercibatting eyelashes. Bafta! Funditabatting eyelashes?

| alexannndra a răspuns:

Nu mi se pare ceva atat de frumos, o relatie inseamna de a vorbi de a conversa atat pe internet, telefon si tot felul de cai, dar cel mai important este sa vorbiti afta in fata sa va vedeti sa iesiti la un sus, sa va plimbati in parc... nu cred ca iubirea se poate trai la distanta :X

| Cristal_5778 a răspuns:

Pai... relatiile la distanta nu dureaza mult... mai devreme sau mai tarziu se termina, dar depinde de cat de des va vedeti si cat de tare va iubiti. Distanta poate desparti doua corpuri dar doua inimi nuhappy.

| raluca_4312 a răspuns:

Nu prea merg relatiile la distanta.Eu una consider ca este pierdere de vreme, nu as putea rezista.Trebuie sa iti continui viata pentru ca nu e singurul baiat de pe pamant. Dar daca va iubiti mult ati putea reusi dar trebuie sa tine-ti legatura, desi aceasta se poate rupe dupa o anumita perioada.
Aici ar trebui sa vorbiti amandoi si sa ajungeti la o concluzie. Succesbatting eyelashes