| 31ea a întrebat:

Buna ce sa fac sa nu mai pun tot la suflet sa nu mai bag in seama orice? multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

In primul rand daca esti o fire sensibila, orikt de mult ai incerk nu vei putea
trebuie sa ai multa vointa, sa zici ca nu. ti mai pasa, chiar daca in adancul sufletului nu stii cum sa scapi de toate problemele
incearca sa gandesti pozitiv.toate trec si vine ziua de maine cand iti vei da seama k orice ar fi tu esti singura care a suferit.
din propriile experinete invatam deci tot ce ti se intampla poate fii o lectie pentru viitor
multa bafta

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fugi! Ia librariile la rand si cauta "Manual de supravietuire pentru cei sensibili". Success! Mai scrie-ne dupa lectura ei! Si fii mai realista, ce naiba!, viata e frumoasa, si, de multe ori, doar prin contraste, comparatv! - putem aprecia si intelege mai bine toate cele ce se petrec! Si ar mai fi un titlu care nu ti-ar strica: "Nimic nu e intamplator!"...

| andreea_8479 a răspuns:

Vezi ca cv iti face rau...simplu.incearca sa il eviti
nu mai asculta la cei din jur
fi tare.rezista.viata t va pune la mii sh mii de incercari nu trebuie sa ne intristam sh sa cadem de fiecare data cand dam d cv care nu ne face bine
lupta sh fi sigur p calitatile talewinking
sucees

| allube a răspuns:

Atat timp cat iti pasa de parerea celor din jur, nu prea ai ce face. Si eu am luptat mult timp sa nu-mi pese, dar nu prea mi-a reusit.Depinde acum la ce situatii te referi.Detaliaza!

| inna a răspuns:

Sa fi mai indiferent cu ce se petrece in jurul tau, daca cineva te jigneste sa nu-i dai atentie, sa-i intorci spatele.

| greg a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu, El ne da putere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec prin aceeasi pb mie f greu sa ignor depinde de situatie dar cred ca e ceva grav daca ai as asa. si eu am pb mari si mam inbolnavit phihic te rog sa ma crezi ca nu glumesc nu pot sa ty dau sfat decit sa te incurajez cum fac si eu timpul le rez sau asa a f scris poate gresesc succes

| gabitza_29 a răspuns:

Buna, daca gasesti leacul sa-mi spui si mie te rog, sint in aceeasi oala.laughing.Cu toate ca daca stau bine sa ma gandesc ar fi ceva...indiferenta!