| DanemarkaDusman a întrebat:

.cine ma poate ajuta cu un referat despre familie? Nu folositi cuvinte prea dificile, deoarece trebuie sa-l traduc in engleza.
.
. OFER FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Buna. Pai, eu nu iti cunosc familia, desi mi-ar placea, insa o sa iti dau caateva idei, tu postezi aici textul, iar eu ti-l trimit prin mesaj privat, tradus tot in engleza. Ce zici? Chiar as vrea sa te ajut sa iei nota mare, macar acolo unde sigur poti lua 10 mai usor.
In primul rand, ar trebui sa incepi cu prezentarea familiei : tu, frati, surori - varsta lor, ocupatia, hobby-urile lor, dar si ce urasc sa faca, poate chiar o scurta intamplare hazlie. La fel cu parintii si bunicii. La bunici poti spune cat de des ii vizitezi, ce au lucrat, ce iubesti la ei, ce e amuzant la ei, ce obiceiuri au. Apoi, cum se apropie craciunul, ai putea spune care sunt obiceiurile familiei voastre de craciun : canddati cadourile, cand impodobiti bradul, ce mancaruri sunt nelipsite de pe masa de craciun, cine vine in vizita, etc.
Daca scrii despre toate astea cate putin, iti va iesi o compunere frumusica. Iti astept compunerea in romana.

1 răspuns:
| crisss27 a răspuns:

Sigur,mai ai si alte preferinte?