| AnDrEeA7796 a întrebat:

Cum as putea sa trec peste o despartire? sad

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa pierzi orice fel de contact cu acea persoana pentru o perioada de timp. Iesi cu prietenii tai si tine-ti mereu mintea ocupata cu tot felul de lucruri pozitive. Stiu ca e greu, incearca sa fii cat mai mult timp inconjurata de oameni veseli si sa ramai cat mai putin timp singura.

| OrangeFga a răspuns:

Pai,in primul rand incearca sa te obisnuiesti cu ideea,apoi,asculta muzica, multa, uita-te la filme, vorbeste cu prietenii, ocupa-ti timpul. Orice, incearca sa eviti anturajul lui, fiindca il vei uita mult mai greu. Mult noroc si sper sa treci peste.

| mariacazcu a răspuns:

Pai pentru inceput sterge-i nr din telefonul tau, incearca sa te gandesti a persoana respectiva cat mai putin, la ce ati facut impreuna. Cand vorbesti cu prietenii comuni si necomuni incareca sa nu aduci aminte de el in discutie, arunca tot ceea ce a de la el sau daca nu vrei sa le arunci atunci poti sa le pui intr-un loc care nu prea circuli cum ar fi intr-un beci nu stiulaughing))))) sterge toate pozele cu el de pe facebook, din telefon, lucruri care ti le dat de valentine`s day sau de aniversarea voastra.Si incearca sa crezi ca el nu mai exista pentru tine si in cazul in care un amic iti aduce aminte de el incearca sa ingnori subiectul si de asemenea daca te intalnesri cu el pe stada te faci ca nici nu il cunosti daca el te saluta in semn de respect caci chiar daca v-ati despartit tot va cunoasteti ar fi dragut din partea lui sa te salute si atunci ai putea sa il saluti si tu desigur dar totusi ai vrut sa nu iti mai aduci aminte de el daca vrei sa il saluti bine daca nu nu SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR! Bafta, funda?

| Roxxxyy21 a răspuns:

Caută-ți o ocupație, fă mult sport, ieși cu fetele, distrează-te. Ajută crede-mă