| iulia972 a întrebat:

cum pot sa imi conving parintii sa ma lase in oras cu prietenele adica colegii de clasa. as vrea sa ma duc cu vreo trei prietene si cativa baieti sanbata in oras dar parintii nu ma lasa cum sai conving? dau fundita si vot

Răspuns Câştigător
| gyna201 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa la faci cunostinta cu prietenii tai macar cu unii sa prinda incredere in ei sa vada cu ce persoane umblii poate sunt ingrijorati tu doar trebuie sa le dobandesti increderea bine acum depinde si ce varsta aihappy... povesteste-le despre ei spune-le numai lucruri bune mai pune si de la tine daca e nevoie...happysucces!

7 răspunsuri:
| MarinaElena a răspuns:

Poi...ai putea sa te rogi muuuuuult de ei sa te lase, iar daca ei tot nu accepta prefa-te ca esti suparata pe ei si nu ma vb cu ei cateva ore big grin(la mine merge de fiecare datalaughingdevil)

| Anonima568 a răspuns:

Hi...asa a fost si la mine prima data, dar, eu am iesit doar cu fete nu si cu baieti. uite cateva modalitati :
1. le spui ca ai deja o varsta si vrei sa iesi si tu si.ca celelalte fete au mai iesit si tu esti singura care na mai iesit chatterbox ( si mai zici niste chestii din astea )
2. ii rogi ff mult si zici ca o sa fii cuminte laughing daca te lasa si daca e le zici ca nu mai iesi si cu baieti ...doar cu fetele ( poate merge )
sper sa te lase intr-un finalhee hee

| oanna_4635 a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Le poti spune ca esti destul de mare si trebuie sa iti asumi anumite respondabilitati; ca mergi immpreuna cu o gasca si probabilitatea de a se intampla ceva este foarte mica.Incearca sa te comporti frumos si sa faci fapte bune!

| AbbyMity a răspuns:

Pai spune-le ca nu te vei intoarce noaptea si nu o sa cheltui toti banii (daca mergi cu bani) si ca la ora respectiva (parintii mei ma lasa pana pe la 19:30 sau 20:00)te vei intoarce acasa... sper sa te ajute cu ceva! FUNDA sau VOT?/

| Bibymoraru a răspuns:

Spunele sa te duci la o prietena care vine cu tine in oras, crede-ma merge

| Na0al a răspuns:

Pai zii ca te duci decat cu fetele, ca te duci sa dormi la ele etc.

| oanaclaudia a răspuns:

Pai roaga-te si tu de ei, spune-le ca iesiti impreuna cu o colega care isi face ziua in oras si e cea mai buna prietena a ta sau zi-le ca trebuie sa inveti pentru ceva, dar daca iei vacanta zi-le ca dupa nu o sa-i mai vezi asa des si o sa ve fie dor uni de alti.