| Bibi7777 a întrebat:

Va rog sa ma ascultati si sa nu radeti de mine.
1.Am 14 ani si parintii nu m-au lasat niciodata sa ies in oras cu prietenele.(mentionez ca s-au despartit o data,s-au impacat dupa s-au certat din nou si au divortat si acum s-au impacat din nou dar sunt necasatoriti,din cauza asta am suferit foarte mult ). Nu vreau sa stau sechestrata in casa! Am incercat sa ii conving sa ma lase sa ies si eu in oras cu niste prietene mai apropiate mie dar nu ma lasa. Eu ii iubesc enorm de mult dar vreau si eu sa ies din casa si singura. Cand eram mica ei ma bateau fara motiv, acum nu ma mai bat dar ma jignesc in toate felurile posibile. Va rog ajutati-ma???? cum sa ii fac sa ma lase sa ies si eu in oras? si cum sa ii fac sa nu ma mai jigneasca? ????????????
2. Toti prietenii mei imi spun ca sunt urata,proasta etc. de cand sunt mica chiar daca invat bine. Pana acum am incercat sa nu ii ascult,dar nu ii mai suport ???????????? Am vorbit si cu directoarea, a luat masuri de foarte multe ori dar ei continua sa vorbeasca asa( sunt clasa a 7-a). Va rog cum sa ii fac sa inceteze?
Va multumesc mult daca ati avut rabdarea sa cititi tot, va rog ajutati-ma ????

Răspuns Câştigător
| AneLove23 a răspuns:

1.Explicăle că deja ești mare și că îți poți purta și singură de grijă
2.Nu mai pune la suflet tot ce zic proștii. Sigur ești o fată deșteaptă și frumoasă. De asemenea poți folosi una dintre replicile "Te-a băgat cineva în seamă?", "Ai o părere despre mine? Scri-o pe o foaie, împăturește-o și bagăți-o în c**","Ce te bagi mă și tu ca și chiloții în c**" sau "Nu vorbi cu mine când te descri pe tine"

Sper că te-am ajutat❤❤

| Bibi7777 explică (pentru AneLove23):

1. Le-am explicat deja asta, dar tot nu le pasa.
2.Mersi de replici :*

7 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

WOW! Sa te vad si sa te aud atunci cand vei deveni mama de fata; cand copila o sa-ti vina la usa cu cordaciul ei.winking laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vina ta că ai tată și mamă patrupede.
Și n-ai ce face. Deocamdată, depinzi de ei.

Apucă-te de citit. Tot e o evadare (și încă una minunată).

| iAMVi a răspuns:

Nu vad cum te-am putea ajuta noi de aici...
Ambii parinti sunt asa comunisti?

| Bibi7777 explică (pentru iAMVi):

Daca nu te intereseaza nu mai raspunde, s-au mai intamplat astfel de lucruri si au postat copii pe TPU si altii oameni i-au ajutat.

| iAMVi a răspuns (pentru Bibi7777):

Tocmai ma implicam aici...

| fyndtnydt7u a răspuns:

O pereche de căști și o muzică bună te-ar ajuta foarte mult. Cum spune și tatăl meu, ei mai mult te ajută deoarece îți dau posibilitatea să devii un om mai dur în ceea ce privește receptarea insultelor și te poți concentra mai bine pe un lucru deoarece nu te mai distrage nimic. Nu uita: ignoranța este cea mai bună armă. P.S. Ai apelat la vreo rudă de a ta? Poate te ajută.