| alexandra12058894 a întrebat:

SaluT
Am nevoie de sfaturile voastre. in primul rand nu vreau sa va aud cu "esti prea mica, mai bine invata" pentru ca am note bune la scoala {in primul sem am fost a4a cea mai buna la scoala si in al2lea a3a}
Deci: am 12 ani si sunt in clasa a6a. Pana acum nu m-am sarutat cu nici un baiat si nici nu am avut iubit. aproape toti colegii au fost intr-o relatie cu cineva si as vrea sa fiu si eu. asa mai ies cu prietenele prin oras dar nu iesim cu baieti ca majoritatea din clasa inca merg peste tot cu parintii ca nu ii lasa singuri.
cum sa-mi fac un iubit? crying stiu ca o sa imi fac unul la momentul potrivit dar pana atunci moorrr aici crying(

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-ti dau un sfat dezinteresat?
Ia niste carti din colectia "Romanul de dragoste" si citeste.
Foamea ta de viata amoroasa se va domoli prin intamplarile romantice pe care le vei citi, te vei instrui cat de cat intr-ale dragostei si vei amana si momentul in care iti vei face un prieten.
Pentru ca e putintel cam devreme...

| harciog a răspuns:

Iti spun ca chiar daca ai fi prima pe scoala sau prima pe tot globul la invatatura se va duce totul de ripa si se va pierde in mintea ta de muierusca.

| Nyghtshadow a răspuns:

Ai 12 ani... mai ai mult timp inainte. Fiind fata, ai un avantaj: baietii vin la tine. In principiu ca sa ai prieten comporta-te natural si fii sociabila insa nu intr-un mod exagerat si ar trebui sa existe baieti care sa te placa. Relatiile o sa vezi ca decurg aproape natural pe urma.

| Noemy99 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.
si sunt de aceeasi varsta cu tine.dar faza e ca eu am luat locul 1 de pe clsa 1 dar asta nu conteaza...apropo. daca zici ca ai asa de multe prietene si iti place de un baiat care le cunoste sau cel putin pe una. spune-i sa iti faca cunostinta cu el si ar fi bine sa gasiti hobbyuri comune sau altceva ca altfel nu o sa mearga.apropo.ar fi bine sa iti gasesti unul care sa nu fie nici chiar tocilar dar nici de acela care sa nu invete nimic pentru ca s-ar putea sa te traga in jos.apropo.baga id-ul nono_yuio pe mess si mai vb:*

| Motănel69 a răspuns:

Inseamna ca esti pregatita pentru primul sarut, cu o fata.

| Ernia a răspuns:

1:niciodata sa nu faci cunostinta cu un baiat de pe net.Stiu care vor fi consecintele.
2:daca vei avea prieten sa nu-l scoti din titini prin telefon cum am facut-o si eu cu fostul meu
3:comportate ca o domnisoara, niciodata nu vorbi prostii in prezenta baietilor.
4:cu cit esti mai simpla cu atit ei se trag mai mult la tine
5:mereu zimbeste.nu exagerat, te rog
6:la primul sarut,ei, mai bine contacteaza-ma in skype:rikki2311, iti voi dicta instructiunile
7:el mereu trebuie sa faca primul pas
8:indulcestel
9:mi se termina ideile pina cind
10:bafta,sper ca te-am ajutat

| anutza_6872 a răspuns:

Sunt de aceeasi varsta cu tine si nici nu cincp faptul sa am iubit la aceasta varsta(nu sunt tocilara) insa nu mi se pre momentul potrivit pentru asa ceva

PS.ai toata viata inainte

| RoXy14 a răspuns:

Daca iti place un baiat intra in conversatie cu el
daca esti mai curajoasa spune-i ca-l placi poate ai noroc