| anonim_4396 a întrebat:

cunosc un baiat care e mai mare decat mine cu doi ani.imi place la nebunie de el. e foarte dragut, stie sa glumeasca, si stie sa faca o pers sa se simta bine. el nu stie ca-mi place de el.ma mai ia uneori de dupa gat, mai vb cu mine, si mai face glume.nu stiu daca ma place.nu spun ca vreau sa fiu impreuna cu el, dar macar sa ma bage in seama, sa fim foarte buni prieteni, si poate odata va crede ca trebuie sa fim impreuna.credeti ca daca e mai mare decat mine cu 2 ani este ceva rau? cum sa fac ca sa ma placa si el? app:nu am id lui de mess.va rog ajutati-ma mersi

3 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Timpul rezolva totul asa ca va trebui sa astepti si fara insistente.

| Frogie a răspuns:

Se spune ca dragostea nu are varsta!
Tu il placi, dar parerea mea este sa mai astepti si sa iti dai seama daca si el simte ceva pentru tine, daca te place mai mult ca pe o amica. Daca da, cu siguranta va face ceva, iti va spune, iti va arata.Nu te implica prea mult, inainte sa afli daca te place sau nu.Arata-ti interesul, dar la un mod discret. Dar ceea ce spun eu este doar o parere! Asa ca ia si te gandeste bine si fa ceea ce simti tu.

| вяυηєтнα a răspuns:

Sall.eu cred ca daca e mai mare cu 2 ani nu are nimic...si eu am patit la felcrying si acum imi mai place de el si e mai mare de cat mine cu 3 anihappydar nu are nimic.sa te placa nu stiu prea bine ce sa faci.sorry.dar varsta nu e o problema...asta e sigur.