| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un băiat din 2015. În 2017 a venit la unchiul meu acasă sa ii repare ceva dar nu am ieșit pentru ca îmi plăcea de el. Acum o luna în trimite cerere de prietenie. Îmi da mesaj ca m-a văzut de câteva ori și ii par interesanta și dacă se poate sa ne cunoaștem. Nu am răspuns atunci fiind foarte timida nu am știut ce sa ii răspund, stiind ca nu l-am mai văzut de 3 ani. Și am zis ca ii răspund dimineața, dimineața ca o sa ii răspund mai târziu pana când nu am mai zis nimic. Acum 5 zile a postat o poza la profil și am apreciat-o apoi a distribuit melodia everything i do. Ziua următoare ii trimite cerere unei fete și își fac schimb de like-uri. Sun o colega și ii spun cele întâmplate cu acest băiat, ea îmi cere mai multe delaii despre el, ii trimite cerere de prietenie fără sa îmi spună ca el ii apreciază și ii da ador la poze. Ce sa fac în privința asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! daca nu ai facut nimic pana acum, nu fa nimic nici de acum inainte.
Daca iti placea intr-adevar de el, ii raspundeai imediat. Acum este tarziu, cred ca si-a gasit o alta si pe buna dreptate, odata ce tu l-ai ignorat.
In ce priveste colega sunata care te-a facut pe ascuns, cred ca te-a invatat o lectie de viata, ca pe viitor sa nu mai ceri sfaturi la colege si prieteni, despre viata ta privata.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu mai face nimic la momentul actual pentru ca te faci de rahat. Ce ai trait sa nu uiti si sa fie lectie invatata. O sa te ajute mai tarziu.

| NarcisIfrim a răspuns:

Sa iti vezi de treaba ta sau sa ii raspunzi la mesaj.
Un baiat daca vede ca nu prezinti interes, pleaca la alta..nu merge acolo, la alta.e simplu
Daca il placi lasa timiditatea deoparte si vorbeste cu el, totul vine de la sine, ok?