| Bellinda99 a întrebat:

Buna!tongue.Daca ar fi sa trebuiasca sa alegeti intre prietenie si dragoste ce ati alege?thinking

Răspuns Câştigător
| Mihay95 a răspuns:

Grea intrebare laughing insa ca baiat mereu am mers pe principul fete mai suntlaughing dar prieteni nu gasesti oriunde.Eu unul am fratii mei laughing si chiar a fost o problema in clasa. a-VIII-a cand si eu si un prieten de-al meu chiar cel mai bun am pus ochii pe aceeasi fata si pana la urma am renuntat amadoi dandu-ne seama ca nu merita. Deci merg pe Prietenie.
Nu uita un prieten bun il ai toata viata o relatia dureaza cateva luni maxim cativa ani.

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In mod cert, prietenia. Consider ca o prietenie (presupunand ca este o prietenie in adevaratul sens al cuvantului, una reala) are o importanta mult mai semnificativa decat dragostea, cel putin in viziunea mea.

| criss38 a răspuns:

Daca chiar iubesti pe cineva cu adevarat ai alege dragoste, iar daca nu iubesti cu adevarat ai alege prieteni.

| Sandhya a răspuns:

Ambele sunt importante dar cred ca "dragostea" deoarece marea majoritate a "prietenilor" sunt falsi iar cand o sa ai probleme nu cred ca o sa iti sara vreun prieten in ajutor; in schimb iubitul tau daca o sa tina la tine o sa faca tot posibilul pentru a te ajuta! happy

| ultimate a răspuns:

Buna! Asta doar depinde de ce prieteni ai parte sau de ce partener ai parte.Nu e bine sa lasi o prietenie de ani buni pe oricine, dar nu e bine sa lasi o dragoste pe o prietenie falsa.Asculta-ti inima!