| okayhey a întrebat:

dau funda! Iubitul meu, cu care sunt de aproape 3 ani, ma ignora. Si-a luat acum 2 saptamani o masina, iar de atunci se poarta foarte indiferent cu mine. De cate ori ma vede ca sunt trista, incepe sa se enerveze si sa strige la mine ca de ce sunt asa. Sunt trista din cauza lui. Saptamana trecuta a stat la mine cam 5 zile, si mereu am incercat sa il fac sa se simta bine. El in schimb ma trata cu indiferenta. Azi trebuia sa merg cu el la rudele lui, dar nu m-am dus fiindca m-as fi simtit aiurea. Si aseara cand am fost la el, nu a vorbit deloc cu mine, iar eu stateam cu toata familia lui, si nimeni nu ma baga in seama. Sunt trista si nefericita. Azi in loc sa merg acolo pe post de bibelou, am ales sa stau acasa imi scriu din licenta pentru facultate. Daca puteti sa imi dati un sfat, as fi foarte recunoascatoare. Multumesc si sa aveti o zi frumoasa si fericita!

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Baiatul nu mai are sentimente pentru tine. Esti suficient de matura ca sa stii ca nu se striga la o fata si nu o ignori (eu sunt baiat). Masina este doar picatura care l-a facut sa se manifeste conform sentimentelor pe care (nu) le (mai) are. Pentru mine o masina a fost doar un mijloc de a-mi putea plimba iubita si de a o face sa se simta bine.
Daca acum face asa, ce va face cand veti fi casatoriti? Esti tanara si ai dreptul sa fii fericita. Lasa-l pe baiatul asta si gaseste-ti unul care sa te aprecieze!

| kiri11 a răspuns:

Ce face masina din barbat big grin / ai trecut pe locul 2. nu e de tine baiatul! Nu vei regreta daca-l vei pierde pentru ca vei gasi ceva mult mai bun! bafta!

| floryn1993 a răspuns:

Mai exista si alti barbati, mai bine pui punct decat se continui o relatie care scartie deja dinainte de nunta sau altele ( copii )

| Anonim075162839401 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui ce simnti si sa-i ceri o explicatie, de ce s-a schimbat?