| XxRoxRoxyxX a întrebat:

Hey all deci, iubitul a plecat de la mine inapoi in orasul lui la munca, am ramas impreuna o vreme ma sters de pe Facebook deci nu il mai aveam la prieteni ca l-am suparat cu cateva chestii saptamana trecuta mi-a dat din nou add nu i-am dat nici like nici comm doar ca aseara l-am ciupit pe Facebook. Azidimineata cand m-am conectat ma sters iarasi si a zis ca nu trebuia sa il ciupesc si am inceput sa ne certam iarasi, eu pe 17 februarie trebuie sa merg la el, am stabilit sa ne mutam aman2 impreuna cu chirie doar ca acum iarasi o intorce de pe o parte pe alta ca il deranjeaza chestia asta cu Facebook-u si ca il enervez si aseara sa ma enerveze si mai tare a spus ca sunt cateva "stoarfe" ca nu le pot spune altcumva care ii dau intalniri dar el nu merge ca nu vrea si nu poate ca ma iubeste pe mine. Stiu ca ma iubeste mi-a dovedit asta de foarte multe ori si a avut grija de mine cand mi-a fost greu dar ma deranjeaza atitudinea asta a lui, se supara foarte repede si de la orice nu mai stiu ce sa fac. Fiind iubitul meu mi se pare normal sa il intreb unde merge si cu cine sau ce face si cu cine vorbeste dar el spune ca il presez, eu sunt foarte geloasa deoarece il iubesc enorm de mult de aia fac sacrificiul sa imi las familia prietenii si tot si sa ma mut cu el. Ce pot sa fac in privinta asta pentru ca eu tot stau cu frica ca se poate intalni cu alta si credeti-ma ca sunt unele momente cand crap de nervi?

Scuzati greselile dar nu prea vad bine din cauza lacrimilor

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu cred ca te grabesti sa te muti cu el...e foarte instabil. probabil va veti certa din ce in ce mai des si mai intens si cred ca nu aveti viitor impreuna.

| Violleta2022 a răspuns:

Gelozia este cea mai urata boala posibila, te tortureaza incet, zi de zi, pana inebunesti de durere.
Cand vei invata sa te stapanesti si sa te controlezi, probabil vei avea o realtie normal cu orice barbat, poana atunci, nu va rezista nimic!
Daca voi nu sunteti in stare sa cadeti la pace si sa va intelegeti acum, cand nu sunteti tot timpul cu ochii pe celallat, ce se va intampla cand el va iesii din casa sa cumpere paine si vine 1 ora mai tarziu?
Eu spun sa mai amani mutatul asta, pana va linistiti si acceptati ca nu este frumos si nici sanatos sa va controlati in felul asta.

| XxRoxRoxyxX explică (pentru Violleta2022):

Stiu dar totusi avem o varsta adica eu am 24 el 27 si ne dorim sa fim impreuna pentru ca ne iubim si chiar am vorbit de multe ori de viitorul nostru. Si plus de asta am fost impreuna 8 luni...in tot timpul asta el a stat la mine asa am vrut aman2.

| AnonimTN a răspuns:

Intr.o relatie ai nevoie de incredere daca ai dubii si se poarta ciudat si nu vrea sa dea explicatii e cam clar, e adevarat ca unor baieti nu le place sa fie stresati cu mesaje multe si luati la rost deoarece spun ca nu ai incredere in el
Dar daca va certati mai mereu si e si distanta si evita sa iti spuna ce face, te cam minte, eu zic sa il intrebi de ce s-a schimbat si ca nu iti place sa nu stii pe unde merge si cu cine si eu sunt f geloasa da nu il intreb ce face si cu cine.imi spune ellaughing