| okayhey a întrebat:

dau funda! Iubitul meu, cu care sunt de aproape 3 ani, ma ignora. Si-a luat acum 2 saptamani o masina, iar de atunci se poarta foarte indiferent cu mine. De cate ori ma vede ca sunt trista, incepe sa se enerveze si sa strige la mine ca de ce sunt asa. Sunt trista din cauza lui. Saptamana trecuta a stat la mine cam 5 zile, si mereu am incercat sa il fac sa se simta bine. El in schimb ma trata cu indiferenta. Azi trebuia sa merg cu el la rudele lui, dar nu m-am dus fiindca m-as fi simtit aiurea. Si aseara cand am fost la el, nu a vorbit deloc cu mine, iar eu stateam cu toata familia lui, si nimeni nu ma baga in seama. Sunt trista si nefericita. Azi in loc sa merg acolo pe post de bibelou, am ales sa stau acasa sa imi scriu din licenta pentru facultate. Daca puteti sa imi dati un sfat, as fi foarte recunoascatoare. Multumesc si sa aveti o zi frumoasa si fericita!

Răspuns Câştigător
| GeorgianaSoare23 a răspuns:

Eu intuiesc ca ai discutat cu el cat de cat problema..sau cel putin i-ai dat de inteles din comportamentul tau. Si ma gandesc ca dupa 3 ani de relatie, te cunoaste si stie de ce suferi. Ideea e ca nu ii pasa. Are jucaria lui, vrea sa se laude peste tot cu ea si, de ce nu, sa faca si niste cuceriri. Noi, evident. Cel mai indicat ar fi sa te ocupi de licenta. In general, pe partea profesionala, daca ratezi anumite ocazii, raman ratate 4ever. In schimb, baieti sunt destui in toata lumea asta. Oricum, ar trebui sa iti dea de gandit ca daca isi schimba comportamentul numai prin simplul fapt ca si-a cumparat o masina, inseamna ca nu il cunosti suficient. Daca o sa castige la Loto cateva miliarde sau o sa prinda un job super bine platit, oare o sa mai faci parte din viata lui? think. smart.

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Dar de ce nu vorbesti cu el? Incerci sa rezolvi singura problema cand voi sunteti un cuplu? Ar trebui sa va implicati amandoi, nu doar unul.
Eu cred ca s-a plictisit, nici el nu stie ce vrea si se vede cu tine doar pentru ca asa s-a obisnuit.

| gelu1970 a răspuns:

Eu intotdeauna am considerat ca prin dialog totul se pote rezolva, ca sa nu ajunga nimeni la cazuri extreme. insa din cate spui "prietenul" tau e destul de lipsit de tact, ca sa nu spun prost, si in plus se crede nemaipomenit.
nu il lua in seama, incearca sa il lasi naibii cu masina lui cate va zile bune, si daca intr-adevar te vrea si simte ceva pentru tine o sa vezi cum pune botul pe labe, te cauta si o sa devina mult mai maleabil. eu pentru lipsa de dialog si pentru prosteasca "mandrie" am pierdut acum multi ani persoana la care tineam ca la ochii din cap. cand m-am desteptat la realitate a fost tarziu, si ambii am devenit indiferenti. tu invata din prostia altora.
bafta.

| iiUser20 a răspuns:

1. Poate s a plictisit...e trist, dar poate chiar s a plictisit de relație 2. Nu îi place sa te vadă trista sau nu îi place sa te vadă trista fără un motiv... spune I de ce ești trista. 3. Vorbește cu el, comunicarea este un răspuns!
Poate este entuziasmat ca și a cumparat masina. ..si atenția este acum focalizată pe mașină și adrenalina laughing) nu știu ce sa zic cel mai bine este sa vorbiți! happy

Funda?happy

| GeorgianaMdg a răspuns:

In primul rand nu o sa rezolvi nimic daca pur si simplu stai si suferi! Vorbeste cu el despre asta si ia atitudine. Un cuplu trebuie sa se simti bine impreuna tot timpul, altfel inseamna ca la mijloc este o problema.
Stai si vorbeste cu el cand e calm si cand sunteti singuri, impreuna happy

| morecoffee a răspuns:

Comunicarea este răspunsul! Spune-i ce ai pe suflet, și NU e ok să strige la tine.

| iSoO a răspuns:

Vorbeste cu el.
Intreaba-l de ce are acel comportament. Ai facut bine ca ai stat acasa.