| DutzaDiia a întrebat:

De curand mi-am luat un catel, bichon maltez, pe nume Toto. Are o luna si jumatate. Dar, fiindca din primele zile l-am alintat foarte mult, acum daca un minut nu sunt langa el incepe sa planga si imi este mila de el. Nu exagerez. Cand ma urc in pat, il las jos si incepe sa se urce si el in pat cu mine. Inteleg ca se ataseaza repete, dar vreau sa se mai acomodeze, si nu stiu ce ma voi face cand voi pleca in vacanta. Astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Trebuie să faci ceva să îl dezobişnuieşti de asta, cumpără-i jucării du-l pe afară nu cu lesa deoarece încă nu prea ştie aşa lasă-l liber atrasge-i atenţia, arată-i că trebuie să stea şi singur

1 răspuns:
| michaelaaa a răspuns:

Asea facea si catelul meu! Dreseaza-l un pic! trebuie sa il dresezi si daca pleci in vacanta il poti lasa unei rude sau prietene daca nu trebuie dresat...