| denisa1408 a întrebat:

Buna,eu vreau un catel(Bichon Maltez), dar parintii mei nu.Asa ca,pentru ca eu nu mai am rabdare sa tot astept, vreau sa imi cumpar eu singura unul.Este o idee buna? Daca da,cine are sau a avut un Bichon Maltez, il rog sa imi dea niste sfaturi din propria experienta.NU vreau informatii pe care le gasesc si eu pe google.Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca parintii tai nu vor nici un feld e animalut in csa, vad ca ai vrut si pisica si tot nu au dorit sa-ti cumpere.
banuiesc ca nu-i vorba de animault in casa cat de faptul ca tu nu ai dovedit ca poti fi responsabila cu ceva si nu au incredere in tine.
Ideea sa-ti cumepri cateld e una singura este cat se poate de proasta, pentru ca il pot lua si duce la petshop sa-l revanda si tu sa fii pedepsita sevre.
Pentru ce vrei sa-ti ignori pairntii sis a treci peste cuvantul si decizia lor/
Crezi cumva ca atitudinea asta asta denota ca esti un copil ascultator, responsabil si cuminte?
Fiindca ai demonstra taman contrariul!

| denisa1408 explică (pentru Violleta2022):

Dorința cu pisica era cât se poate de spontana.Mi-am dorit pe moment(mamei mele nu ii plac pisicile așa ca nu aveam șanse).Dar câine îmi doresc de ani de zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru denisa1408):

Ca parinte, iti spun clar ca eu asa as face daca fii-mea ar veni cu un caine in casa, fara acceptul meu. L-as duce la pet shop si l-as lasa acolo, iar pe fiimea as pedepsi-o, pentru ca trebuie sa invete sa-si respecti parintii si deciziile lor, atata vreme cat esti minora si traiesti in casa lor.
Dorinta ta se va indeplini cand vei fii majora si vei fii la casa ta. Pana atunci, asculta de parinti!

| dinaprilie a răspuns:

Do IT! Ulterior vezi ce se intampla cu parintii.

| Vântulalb a răspuns:

Parintii tai nu vor animal in casa. Daca il cumperi, ce faci cu el? Tu gandesti inainte de a pofti ceva?