| mispis a întrebat:

De sarbatori, as vrea sa le dau un cadou parintilor mei dar nu stiu cebig grin. Si nici prea multi bani nu am la dispozitie.Eu m-am gandit asa:pentru mama, o esarfa/fular+o caciula(am observat ca imi ia sapca si fularul meu de anul trecut cand e frig afara, dar nu se potrivesc cu paltonul ei rosu iar pentru tata o pereche de blugi(ca are doar o pereche si deja s-au tocit). Intrebarile mele sunt:
1. Ce fel de esarfa/fular si caciula sa-i iau mamei in asa fel incat sa se asorteze la felul ei de a se imbraca si sa fie asa, mai pentru varsta ei, caci cu sapca si fularul meu ii sta cam comicbig grin.
2. Unde sa gasesc o pereche de blugi pentru tata(are 42 ani)? In magazinele in care merg eu de obicei nu am vazut blugi de baieti, sa zicem, peste 30 de ani.
3.Mamele voastre cum se imbraca iarna? Ma refer, poarta caciuli, palarii, sau ce? Dar la gat? Fulare, esarfe, sau altceva ce?
4.Credeti ca le va placea cadoul? Am 16 anitongue
fundita.

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

De preferat sa le iei un set de manusi, fular si caciula, stiu eu acum depinde si de genul parintilor tai, de cum se imbrak. oricum iti recomand sa le iei ceva util, de imbrakt eventual, nu flori sau mai stiu eu ce. ei vor fi mai multumiti asa, ei nu sunt ca noi care apreciem lucrurile mai putin semnificante.

| Betty a răspuns:

1. pai gaseste si tu ceva care sa se asorteze cu ce poarta ea, adica nu stiu ce sa zic pentru ca nu stiu hainele ei...sigur gasesti la mall ceva sau la vreun magazin mai pentru doamne...hee hee
2. incearca la mall sau la magazinele mai mari de obicei acolo gasesti haine pentru toate varstele si ambele sexe
3. mama poarta paltoane, uneori, cam rar ce-i drept fulare, doar daca este foarte frig si uraste cum ii sta cu caciulalaughing
4. da, cu siguranta. mi se pare un cadou foarte potrivit love struck

bafta la cumparaturi love struck love struck love struck

| lalaballet a răspuns:

Buna!
a)fiindca e iarna, poate ceva tricotat, ca sa o invioreze putin, sigur merge ceva alb sau spre crem.https://www.google.ro/......ps?/search
b)depinde un pic si de opersonalitatea lui! uite aici:https://www.google.ro/......ps?/search
sau:https://www.google.ro/......ps?/search
c)uita-te la a)
D)logic! lor le place de zece ori mai mult daca e de la tine. poate vrei sa le mai faci o felicitare/mini carticica cu momente fericite din acest an! craciun fericit!

| soraGrime a răspuns:

Mama iarna se imbraca in haina de piele, sau palton.Caciuli i-a cateodata, din alea cu puf, ca asta:http://img.garbo.ro/......824463.jpg
Poarta esarfe, nu suporta fularele, ca se prind scame de la fular pe palton.
Ii poti lua mai bine doar o esarfa, la caciuli e mai greu, posibil sa ii fie caciula respectiva ori mare ori mica.
pentru tatal tau:daca te duci in magazine de tineret normal ca nu vei gasi blugi de barbat in varsta. Te poti duce chiar si la bazar, sau in magazine pentru adulti, sau poti comanda de pe net.
Cadoul le va placea, desigur, nu conteaza ce le iei.