| lovepeachgirl97 a întrebat:

Deci problema e urmatoarea. Cea mai buna prietena a mea crede ca ii place de un baiat de la ea din zona. Numai ca nu e asa simplu cum credeti. Acel baiat e cu aprox. doi ani mai mic. Ea vine a 9-a iar el a7-a. Eu ii tot zic ca nu mi se pare ca varsta conteaza, dar cum as putea sa o conving ca nu are rost sa ii fie rusine? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Ryuk751 a răspuns:

Hai daca era cu 3 4 ani mai mic era ceva dar cu 2 ani mai mic ca ea nu are nimic siasa baietilor le plac fetele mai mari ca ei.nu are de ce sa-i fie rusine si daca o sa aiba pe cineva langa ea sa ii dea mai mult curaj ca sa ii spuna baiatului ce simte pentru el o sa fie impreuna bafta.

4 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Depinde cat de "matur" e baiatul pentru varsta lui.
Nu e nicio problema daca e putin mai mic la ani ca si ea, dar important e sa se inteleaga ei bine.
Nu are motive sa ii fie jena, poate ca ii va fi mai usor sa vb cu el pentru ca e mai mic...
Totusi, daca nu e sigura ca il iubeste, mai bine isi cauta pe cineva de o varsta sau mai mare ca ea care sa ii impartaseasca sentimentele.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Pai la varsta asta lumea se mai maturizeaza si ar trebui sa inteleaga daca ar ei fi impreuna sau ceva.

| dragonballz a răspuns:

Asta inseamna ca nu ii place de el si daca ii placea nu ii era rusine

| AnaMarya333 a răspuns:

Poi eu cred ca nu conteaza varsta! Poti sa ii spui ca daca ii place de el si lui de ea sa nu isi faca probleme... in viata nu conteaza mereu varsta! Conteaza cel mai mult sa se inteleaga!