| anabelisa a întrebat:

Buna din nou,TPU! Ma intreb daca in ziua de astazi, mai sunt apreciate fetele serioase,care nu si-au format un obicei din a frecventa cluburile foarte des,care stiu sa spuna nu in fata tentatiilor,care stiu sa ia decizii din cele mai bune in ceea ce le priveste,care nu consuma alcool, care nu adopta o tinuta vulgara pentru a atrage atentia asupra lor si multe altele.
Mai exista astfel de persoane?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Da! Categoric DA! si eu un Da din toata inima. Pentru societatea nebuna in care traim e un lucru demodat si aproape de prost gust sa nu te duci in disco si sa iti arati tot ceea ce ai, sa vorbesti birjereste, sa fumezi, sa consumi alcool. Unde e femeia? Unde e feminitatea? Unde a ajuns societatea de acum? iti raspund eu la aceasta ultima intrebare... in colaps, intr-o criza morala si nu financiara!

13 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Persoane sunt, desi pe cale de dispartitie. big grin Daca esti de parere ca nu esti apreciata pentru ca nu frecventezi cluburi si toate cele gresesti. Mediteaza la situatia ta si vei vedea ca nu ai de ce sa te temi. happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Desigur că există, chiar dacă nu aşa mulţi.
Ştii proverbul "După sac şi cârpitură". De obicei, persoanele serioase sunt atrase tot de astfel de persoane. Ceea ce eu am apreciat la fata care este acum soţia mea, a fost şi seriozitatea de care a dat dovadă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt apreciate, dar din pacate ele insusi cauta doar baieti care nu le apreciaza(sau sunt indiferent) pentru calitatile astea.

| anabelisa explică (pentru anonim_4396):

Sincer,niciodata nu as cauta un astfel de baiat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anabelisa):

Ma bucur pentru ca gandesti diferit.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ele insele, nu ele insusi. Si nu cred ca o fata, ca aceea descrisa mai sus, cauta baieti care sa nu le aprecieze. Cel putin, eu nu am vazut si nu am auzit de asa ceva.

| MiculFaraon a răspuns:

Buna, acum depinde si de baieti. Eu spre exemplu apreciez o fata serioasa care se duce in cluburi. In concluzie o fata linistita.

| anabelisa explică (pentru MiculFaraon):

Care este logica aici?!

| Somebodyღ a răspuns:

Foarte buna intrebarea, sunt la fel de curioasa de raspunsuri happy

| SarcasmBoy a răspuns:

Da sunt apreciate mai mult decat cele care se incadreaza in ceea ce ai intrebat.

| Cxena a răspuns:

Da, exista inca, din fericire, sunt apreciate de cine e capabil sa le aprecieze, asa ca, nu dispera, o sa fii remarcata la momentul potrivit. Si eu mi-am gasit jumatatea la o varsta inaintata si nu regret nimic din ce n-am facut ca sa ies mai in evidenta, cum ziceai tu, important e sa nu te abati de la principiile de viata sanatoase...;-)

| DreyP a răspuns:

Cu siguranta! Sunt multi baieti care apreciaza fetele cu o personalitate puternica, care nu se lasa
influentata, care are puterea de a lua decizii fara sa fie afectata de ce cred "asa zisi" prieteni.
Dar aceste fete sunt apreciate doar de baietii asemenea lor happy.

| NellyMarian a răspuns:

Normal ca sunt apreciate, doar de baieti care stiu ce vor de la o fata, care vor o relatie serioasa si cu care vor sa-si intemeieze o familie