| Thilan a întrebat:

diriginta nostra este de desen- grafica si noi nu suntem la o scola de arte, dar nici nu desenam de 3-4.In fiecare saptamana ne cere cate 2 desene, iar cei mai multi din noi le aduc.Eu ma chinui 6 ore pa saptamana sa termin prostiile alea, dar ea imi pune 3 si 4.Nu stiu ce sa zic, poate ar avea o problema cu mine, dar nu cu toata clasa. Copii de aici isi fac temele, sunt cuminti ( fata de fosta mea scola) iar ea ne pune 3 si 4. Iar copiilor care aduc doar un desen nota 2 in catalog.Nu stiu ce sa fac aproata toata clsasa in afara de cei ' bogatasi' care ii aduc doamnei flori, bani si chestii nu raman corigenti.Nu raman corigenti, dar nu au note mai mari de 7.Pe bune, niciun copil nu are nici macar un 10 in cei 3 ani de cand o avem pe aceasta diriga.Toata clasa ramane corigenta. Cam 14 copii au media anuala 3, 9 media 4 iar restul 4 au media 7-6. Ajutor ce sa fac? Relatia mea si a doamnei diriginte e foarte distanta, nici nu ma baga in seama

3 răspunsuri:
| FazzaNica a răspuns:

Eu tot nu o duc prea bine cu desenul le scot de pe net stii cum?
Faci desenul pe tot ecranul si usurel si atent faci conturul dapa asta doar colorezi cit depre profa e cam Prostuta daca face asa incearca poate sa o ajuti cu ceva sa o uimesti poate, mai apoi dupa aia va ve-ti intelege,, Pa-pa si succese mariwinking

| AngelWhatt a răspuns:

Pffff si eu am avut tot o profesoara din asta pana intr-o zi cand am intrebat-o de ce da note asa mici la toata clasa(tot 3-4) si ea mi-a raspuns ca desenam ca niste maimute fara degete:)) mda...si saptamana urmatoare am dus la ea si i-am dat 3 desene nu mi-a luat mai mult de 30 de minute le-am luat dupa net am pus foaia si am copiat frumoss acolo...si am luat 8 saptamana viitoare 9 si tot asa nu ne dadea 10 si ii duceam cte 3-4 desene
3 desene= nota 8
4 desene = nota 9
Si ii duceam desene gen:
https://www.google.ro/......ps?/search
Dar acum depinde si in ce clasa esti:)

| Alicia98 a răspuns:

Daca nu sunteti la scoala de arte nu prea ar trebui sa faca asta. Dar oricum, ia desene de pe net saaaau invata sa desenezi de pe blogul asta : http://alegsadesenez.com/