| faranumecanuvreaudaia a întrebat:

Sunt disperata! Sunt clasa a 8 a si raman corigenta la mate. Tin sa precizez ca am media anuala 9.00 iar matematica este singura la care nu ma pricep, nu este normal ca un elev cu media 9.00 sa nu poata da examenul si sa ajunga la profesionala! Ce sa fac? Ma termina psihic chestia asta!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Vezi ca este un canal pe Youtube (cauta "profu de mate"), acolo gasesti absolut orice lectie, problema, nelamurire, la orice nivel, generala, liceu chiar si facultate. Pe mine m-a ajutat mult. Eu zic sa vorbesti cu profesorul tau, sa ii explici ca ai o problema cu matematica, ii spui ca vrei sa treci si o intrebi cam pe ce trebuie sa te axezi ca sa treci. Eu nu cred ca un profesor ar putea sa fie asa de rau. Daca vede putina implicare din partea ta cu siguranta o sa te treaca.

1 răspuns:
| Iisus2002 a răspuns:

Singura soluție e să înveți mai mult la matematică acum 2 ani am fost și eu în aceeași situație ca tine și singura soluție a fost să învăț nu ai ce sa faci ....in clasa a 8 a profesorii sunt mai răi.