| Salu134 a întrebat:

După un an de relație, s-a răcit ea, uneori parcă e împotriva mea. A spus direct că și-a pierdut interesul, dar nu vrea să ne despărțim. Au dispărut atingerele, intimidatea de cuplu in sine. Când pun in discuție subiectul, se enervează, cică bat la cap. A avut o perioada de discuții cu fostul, posibil sa și le mai aibă, dar s-a schimbat mult. Am inceput să-mi pierd și eu interesul, dar vreau sa lupt. Ce sfaturi ați zice?

Răspuns Apreciat de Editori
| Claudiu1009 a răspuns:

Genul de relație se numește "relație libera" adică amândoi v-ați pierdut interesul pentru voi și totuși sunteți împreună... Nu are rost sa îți consumi timp din viata pentru o chestie care nu aduce nimic bun. Poveștile întotdeauna se pot rescrie sa știi.

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E relatie, fara acte care sa va lege, fara copii, nu? Daca zici ca si tu ai inceput sa iti pierzi interesul... NEXT! Nu va mai chinuiti sa resuscitati ceea ce deja e mort de-a binelea.

| Clytia a răspuns:

Dacă ea și-a pierdut interesul, și ai început și tu să faci asta, nu mai are rost să rămâneți împreună. Cunosc cupluri de genul, care au rămas împreună doar din obișnuință, iar relația lor e plină de monotonie, neîncredere, certuri. Odată ce a fost stinsă scânteia, greu să mai fie aprinsă.

| Freya1 a răspuns:

Sa o lasi.Ea mai sta cu tine doar din obișnuința si pentru siguranta (adica sa aiba cu cine sta).

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Despartire, solutie nu mai e

| Sofer a răspuns:

Alta man. Despartete ca e prea toxic ce se intampla.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aș zice sfatul, dacă au dispărut atingerile, să o atingi.

| Plato a răspuns:

Sa "lupti" ar insemna doar sa amani inevitabilul. "Relatia" voastra s-a terminat complet, definitiv si ireversibil. Nu pierde timp din viata, mergi mai departe.

| SoulCalibur a răspuns:

Nu mai lupta, oricum deja este o otrava, fugi, stiu ca acum este greu si o sa fie o mica perioada dar dupa o sa fi fericit.

| Andreeush a răspuns:

Dacă v-ați pierdut interesul amândoi atunci nu prea ar avea rost să continuați cu relația.

| alexandrq5765 a răspuns:

Eu zic sa renunti... daca vezi ca nu mai merge nici din partea ta nici din a ei, e timpul sa va despartiti. Nu are rost. Trec aproximativ prin acelasi lucru dar eu inca tin mult la persoana respectiva... insa chiar daca nu vreau sa renunt nu am altceva de ales, nu il pot forta sa aiba sentimente pentru mine.