| Prietenoasa a întrebat:

Buna eu am 9 ani sunt singura la parinti si imi doresc un frate sau o sora dar mama are 43 de ani asa ca m-am gandit la adoptie ar fi frumos mama lucra la protectia copilului ma gandesc la inca doi sa fim trei voi ce credeti cum se procedeaza si m-as gandi la un baietel/ fetita de 3 sau 4 ani si un frate/ sora de 13 sau 14 ani sa zic sa fim varste diferite voi va intelegeti bine cu fratii surorile voastre?

5 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Depinde acuma, ai nevoie de eforturi financiare sa cresti un copil, daca te mai gandesti la inca 2 :O. Intreaba-i pe ai tai si vezi ce raspuns primesti.
Cu fratii ma inteleg relativ destul de bine, avand in vedere ca 2 sunt afara la munca, eu in tara momentan, sora mea lucreaza aici, si mai am un frate... putin mai marginalizat din diferite motive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te cred ca iti doresti. Dar intreaba-ti parintii daca financiar fac fata. Apoi, adu-i acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi ca mama ta nu mai poate naste un copil? Hoato care esti laughing ai vrei mai marisori ca sa nu ai probleme laughing

| Enki a răspuns:

Eu ma inteleg asa si asa cu sora mea care are 6 ani.dar roag-o sa faca un copil

| FanaAntonia a răspuns:

Nicioadata nu o sa auzi ca sunt frati sau surori care nu se cearta. Dar ei tot se iubesc. Dar e mult mai greu decat crezi tu sa adopti un copil. Poate parintii tai nu au destui bani sa va ingrijeasca pe toti trei. Si nu e sigur ca o sa te intelegi cu ei. Deci eu iti recomanda sa nu ii pui pe parintii tai sa adopte 2 copii.