| AlecPuiucGabriebj123 a întrebat:

Eu sunt David, am avut un prieten bun de cativa ani dar prin clasa a-4-a am devenit prieteni cei mai buni si cu al treilea prieten,iar mereu dupa scoala eu mergeam cu masina si ei impreuna pe jos,si am fost gelos, intr-un final m-am certat cu primul prieten cel mai bun s am devenit cu al doilea, casa nu mai fiu gelos dar prietenul numarul 2 mia jurat de 10000 de ori ca nu se majoaca cu numar 1, dar tot s-a jucat, si el a decis ieri sa se impace cu el si cu mine sa nu mai stea prea mult, ce sa fac? daca ma impac cu numar 1 si 2 voi fi iar gelos, daca ma impac cu sau 2 tot se jvor juca impreuna,daca cineva miar zice sa nu ma mai joc cu cineva nas faca,dac e de incredere,nu inteleg de ce nu nu se mai joaca cu el si gata asta i-am cerut de cand neam imprietenit,iar el o groaza, apropo scuze ca am mai scris gresit am fost grabit si pe telefon si era greu, ajutati-ma va rog! Funda

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Hei David. E amuzant intr-un fel cum pui problema geloziei, parca ai avea o relatie. Nu poti obliga pe nimeni sa faca sau sa nu faca ceva si mai ales, nu ii poti obliga sa nu se joace impreuna. Eu zic sa te impaci cu amandoi si sa va jucati toti 3 si in unele zile ai putea merge si tu pe jos cu ei, asta pentru a nu mai fi "gelos". Dupa cum vezi tu acum incepi sa ii pierzi pe amandoi ca prieteni si asta nu e tocmai ok, probabil pe ei ii deranjeaza faptul ca le impui sa nu se mai joace, deci cred ca le datorezi niste scuze. Ma dau exemplu pe mine acum, daca ma roaga cineva sa il ajut cu ceva o fac, dar daca ma roaga cineva sa nu mai vorbesc cu altul/alta asta nu o mai fac pentru ca e foarte iritanta chestia. Pe scurt:cere-ti scuze, impacate cu ei si vor fi toate bune.

| AlecPuiucGabriebj123 explică:

Mersi pe mine ma cheama David Andrei si pe prieteni mei Hanganu si Alex, mersi eu locuiessc in Bucuresti dar mai merg si prin comanesti daca vrei ne intalnim pe Facebook