| nebuniciutau a întrebat:

as dori sfaturi. povestea mea incepe asa

m-am mutat intr-un cartier si m-am imprietenit cu o fata ema care la inceput ma ura dar pe urma am ajuns cele mai bune prietene ea e in 7 si eu a 9 toata vara neam petrecuto impreuna si am dus o multime de peripetii si neam distrat :X am inceput scoala si mergeam impreuna si la scoala si m-am imprietenit cu niste colegi din clasa de la ea cu care ma inteleg super si dupa am avut o prietena in clasa o chema madalina si din cauza lui ema ma certam pentru ca ema ii spunea niste chestii adevarate nu stiu de o luna sunt certata cu eastraight facecrying si nu stiu ce sa fac intr-un fel as vrea sa ma impac intr-un fel nu...straight face acum sa imprietenit cu o alta fata si fata aia m-a facut curva si acum ema o spus la toti cas cea mai mare curvacrying m-am saturat din cauza asta de fapt de cand m-am certat cu ea totul merge prost straight face si am inceput sa ma tai mai am un pic simi dai venele o data eram sa ma arunc de la etaj noroc de madalina ca mo oprit ca daca nu ma aruncamstraight face nu stiu ce sa fac sa ma impac sa nu madalina spune ca nu pentru ca de cand sunt certata la prietenii mei aia din clasa de la ea baga vrajeli si normal ca aia o cred pe ema cateodata si mada mi-a spus sa nu ma impac cu ea ca va face la fel straight face
va rog va rog ajutati pana nu fac o prostiecryingstraight facestraight facestraight face

dau funda la primul care rs straight facestraight face

Răspuns Câştigător
| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

1.Sa te sinucizi nu este o solutie.Si eu sunt in starea ta. Cedez psihic.Dar sa te arunci de la etaj sau sa-ti tai venele nu este o idee buna. 2.Remediaza situatia.Invit`o pe ea la o cafea sau discutati intre 4 ochi.O sa ajute mult. 3. Ignorai pe cei care te cred o c***a.Iti sunt inferiori. si 4. Daca situatia nu se remediaza.Fa dreptate chemi o gasca de fete si rezolvi tu. Succeswinking

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nebunici,nebunici...Ia linisteste-te tu putin.Tu esti intr-a 9a si Ema intr-a 7a.De ce te pui la mintea ei? Sa nu-ti pese deloc, dar deloc.Indiferenta ta va fi suficienta.N-o mai saluta, nu-i raspunde la salut niciodata si scoate-o complet din viata ta.Sigur esti foarte sensibila si doare mult, dar ca sa scapi din povestea asta, trebuie sa scapi si de Ema si de colegii ei.Intoarce-te spre colegii tai, incepe sa vorbesti cu fete si baieti de varsta ta.Tu esti la liceu, stii cu ce ochi te privesc cei din clasa a 7a? Poate ca iti placea admiratia pe care ti-o aratau si te faceau sa te simti importanta.Dar tu ESTI importanta pentru atatea persoane! Pt parintii tai, pentru frati-cred ca ai-, pentru toti cei care te iubesc cu adevarat.In fata unei turme de copilasi tu dai inapoi? Da, le esti superioara, esti la liceu si nu ai ce discuta cu niciunul din ei.Ca te barfesc? N-au decat, ce iti pasa tie, e cumva adevarat? Nu cred.Se vor ineca singuri in minciunile lor.Vezi-ti tu de viata ta frumoasa,fii indiferenta si,desi va trebui sa ai rabdare,ai sa vezi cum, incet, incet vei rezolva problema asta.Citeste,asculta muzica,fa lucruri care te distreaza mult si lasa gandurile legate de balcoane si taieturi.Tu nu esti asa, ai mai multa incredere in tine! Mult, mult noroc!

| äπđÿ a răspuns:

Esti culmea nu am inteles o iota doar ca ai incercat sa te sinucizi esti nebuna pe bune straight face renunta la astfel de idei
renunta la ema aia care te face pe la spate nu vezi... incearca sa te impaci cu prietena ta si sa iti faci un grup de prieteni stransi uniti si sinceri! daca vrei sa te mia ajut pm. bft :*

| Moov a răspuns:

Pai...daca sunteti amandoua gata sa iertati,e bine,puteti trece peste,daca nu nu,incepi alta viata, cunosti alti oameni, totul se rezolva cu bine pana la urma ai incredere in mine.Deci fii calma, daca tu pentru Ema ai insemnat ceva, se va intoarce ea la tine. fundita?

| dicualex a răspuns:

Cred ca ai facut cea mai mare PROSTIE din viata ta, cum fata lu' Dumnezeu sa te arunci de la etaj ca te face asa zisa ta prietena, daca iti era prietena buna nu-ti facea ce a facut.
Eu zic sa-ti vezi de treaba si lasi totul la o parte, nu are rost sa te chinui pentru o panarama.
O sa vezi ca o sa fie bine intr-un final

| LauraLl a răspuns:

Pai e cam complicat cred ca ar trebui sa te impaci cu ema.si sa o supui unui test de care ea sa nu sh...ex:sa se duca o fata sa inceapa sa zica despre tine ca esti curva sau etc...si sa vada ce zice ema in rest cred ca nu ar trebui sa iti tai venele.si NU nu te arunca fiindca o sa regreti.laughing si eu am fost in aceeasi situatie:d incearca sa te gandesti un pic la ce iti poate oferi ema ca prietena si ce iti da madalina.vb de sentimente succes!

| Vlady_6891 a răspuns:

Esti nebula? Daca te arunci de la etaj mori si daca-ti tai venele mori.