| Alejandra4785 a întrebat:

Buna eu sunt in Spania acum,aseara am mers la un mol impreuna cu mama,ea s-a dus sa se uite la haine iar eu m-am dus sa ma uit la niste carti.(Eu i-am spus ca plec sa ma uit la carti)Iar dupa ce am venit de acolo a inceput sa rada de mine,ca ce ma duc eu sa ma uit la carti ca sunt vreo inteligenta si nu stie ea?,ca si inteleg ce scrie de m-am dus sa ma uit la carti.M-am simtit atat de umilita incat am inceput sa si plang, iar cand am ajuns acasa incerca sa se impace cu mine iar eu nici nu am bagat-o in seama.Chiar daca nu prea inteleg spaniola nu trebuia sa ma umileasca asa.Voi ce spuneti sa ma impac cu ea sau nu?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Probabil a vrut să glumească cu tine iar tu ai luat vorbele ei în serios.
Este normal să mai greşim câteodata deoarece suntem oameni.
Gândeşte-te că poate deseori şi tu ai spus lucruri fără să le gândeşti întâi şi s-a supărat în sinea ei pe moment.
Da, cred că ar trebui să mergi la ea şi să-i spui că îţi pare rău, că nu ai înţeles gluma şi ai fost prea sensibilă.

Pa-pa.

| Alejandra4785 explică (pentru Hydrangeaceae):

Ai dreptate oricum mi-a trecut cand am citit raspunsurile voastre.

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mna,si ai mei au chef de mistouri,cu mama mai rad mai fac misto, dar tatalui eu tai direct. laughing Mna, e cam aiurea fara sa razi putin big grin dar na, find copilu ei, o fi vrut sa se amuze pe seama ta si nu a tinut cont de sentimentele talekiss

| Adixuuu a răspuns:

Normal ca te impaci doar e mama ta.dar sa ii spui pe viitor ce te deranjeaza si va intelege

| Chuchk a răspuns:

In primul rand se spune mall nu "mol" si in al-doilea rand eu zic sa te impaci cu ea odata ce ea vrea sa te impaci cu ea inseamna ca tine la tine.

| Alejandra4785 explică (pentru Chuchk):

Am vrut sa scriu mall dar am crezut ca nu e bine tongue

| TheTelemea a răspuns:

NU CRED! O mama sa-si certe copila ca s-a dus sa se uite la carti in loc sa se uite la haine/parfumuri/bijuterii etc. cu care sa impresioneze baieti. NU CRED!

| Bianca_3321 a răspuns:

Iart-o! Asa sunt mamele...incearca sa glumeasca cu noi dar nu prea reusesc...

| hawstuff a răspuns:

Salut.
De ce ai luat-o in serios? Nu prea stii de gluma, nu trebuie luate in serios acest gen de glume.

| VladutzVlz a răspuns:

Cum sa nu te impaci cu ea iti e mama cu zice si thekid!

| Andreibz10 a răspuns:

Da impacate cu si totul va fi ult mai bine! Ai sa vezi!

| Tanislav_Marian_1997 a răspuns:

In locul tau eu as lasao cateva zile, max o saptamna fara sa vorbesc cu ea, iar daca nu-si cere ea iertare as incepe sa vorbesc cate putin. Oricat de mult te.ar enerva mama e tot mama si nu poti tine suparare mult timp pe ea, chiar daca uneori sunt foarte enervante si te calca rau pe bataturi