| RoxanaAlyRoxy a întrebat:

Buna grup, vreau și eu un sfat, am 32 ani sunt divorțată, am un copil de 8 ani locuiesc cu părinții care mă ajută cu copilul cat timp sunt la munca, acum 6 luni m-am îndrăgostit de un bărbat de 20 de ani, l-am prezentat familiei am locuit împreună la ai mei toți dar după o discuție zilele trecute bărbatul a ales sa plece, părinții au zis că nu-l mai primesc, copilul a recunoscut că la urat tot timpul iar noi ne iubim in continuare dar nu am puterea sa plec de langa copil care nu dorește să plece de langa bunici.Il iubesc de mor dar nu pot sa plec cu el in chirie pentru că simt că-mi abandonez copilul.barbatul zice sa nu-l mai caut că îi fac rău și să mă axez pe copil daca așa am hotărât. Copilul nu mai vrea să audă de el cu toate că s-au înțeles minunat, și-a intrat în rolul de tată dar na putut continua din cauza mocilor părinților mei care îmi ziceau întruna că bărbatul e un copil și că eu cresc 2 copii acum, îmi iubesc copilul nu pot renunța la el, îl iubesc și pe el și nu știu ce soluții să găsesc.va rog un sfat oare e obsesie sau iubire

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cauta altul de anii tai sau mai mare ca tine.Nu e bine cand barbatu este mic si femeia mai mare, o sa ajungi in cazul unei relatii lungi, la un mom dat sa te lase.
Femeile se trec mai repede decat barbatii, unele arata f bine si la 50-60 de ani, dar nu ai de unde stii cum o sa fii tu.
Asa ca asta de 20, acum el nu stie pe ce lume sta, e fericit ca freaca si el ceva, asa is tinerii, ar calari si o batrina de 80 laughing nu-i problema la ei, sex sa aiba si ei cu cineva.

Dar cand o ajunge la 30-40 de ani o sa vada ca tu nu mai esti ceai fost acum si o sa te lase.
Daca e doar asa sa va simtit bine, nu-i problema, continuati pana cand unu din voi isi gaseste pe altcineva.Se va intampla asta sigur, cel putin din partea lui, pentru ca este tinar si nu stie inca ce vrea, ori nu stie cei aia o femeie, cu ce se maninca si restul.
32 de ani esti numa buna, dar nu pentru ala de 20, poate pentru unu de 40-45, ori si de 50. Un barbat matur stie ce vrea, are grija de familia lui, ai nevoie de cineva de incredere, dar care sa arate si bine, sa fie activ si sexual pentru ca e nevoie de asa ceva.

Parintii tai au dreptate, cresti 2 copiii, mai ales ca l-ai adus acasa sa locuieasca cu tine laughing Una e sa va vedeti undeva si sa va simtit binel alta e sa iti aduci acasa unu de 20. Dar acu fiecare cu cel doare, depinde si de ala de 20 cum o sa fie, cum arata, poate ca o fi din ala care la 30 arata ca de unu de 80, caz in care o sa fie in regula.

Is multe chestii ce trebuie analizate, dar ala la minte e cum am spus nunstie cei aia femeie, tea gasit pe tine, e innebunit dupa sex, nu mai vede nu mai aude.
Cind so trezi sigur o sa inceapa sa dea inapoi.

Copilul tau de 8 ani a spus ca il uraste, wow dar ce copil ai soro? Cum poate un copil de 8 ani sa urasca ceva sau pe cineva? Eu zic sa duci copilul ala la ceva doctori sa ii faci un control, sanatos sigur nu-i.
Un copil normal, nu poate ura ceva sau pe cineva, deja suna a altceva.
Uite ca din pacere sexuala o dam in alte discutii, dar e bun ca ai adus in diascutie pe copilul tau, fai ceva teste de astea la cap, psihologice, daca ti-a spus tie asa ceva ca il uraszte pe ala, sanatos sigur nu-i laughing

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Una este sa faci sex cu un barbat si alta este ca acel barbat sa-l inlocuiasca pe tatal copilului!
In primul caz, prioritar esti tu.
In al doilea caz: copilul si familia (precum si candidatul sot-tata2) trebuie sa se inteleaga bine, si evident si tu.

| darrio2007 a răspuns:

Au dreptate parintii tai. Ăla de 20 de ani vrea doar sex, nu sa-ti creasca tie copilul, cred ca nu are nici cu ce. E clar ca nu prea ai minte daca te-ai indragostit de el, cu problemele pe care le ai. Cauta unul de varsta ta, mai trecut prin viata.

| ania a răspuns:

Crezi ca el chiar ar vrea să se căsătorească cu tine si să rămână lângă tine toată viața dacă e o diferență totuși de 12 ani?
Relația fara casatorie nu e binecucamtata de Creator si nu va avea final bun, te poti trezi singura peste cativa ani după ce ți-ai risipit tinerețea cu el.

| Simpatic a răspuns:

Ai nevoie de un barbat stabil financiar si apropiat de varsta ta, caruia evident sa ii placa copiii altuiawinking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu la 32 de ani ce cauti cu unul de 20? Chiar asa nu ai minte in cap? Au dreptate parintii tai sa nu il accepte, dar unde este sotul tau? De ce ai divortat de tatal copilului? Crezi că ăstuia de 20 de ani îi trebuie copilul tau facut cu altul? Nu se va purta frumos cu el si vor exista certuri intre ei, iar tu nu ai nevoie de un puști de 20 de ani, mai bine stai singura decat cu unul care te va despartii de copil, stai lînga copilul tau si creste l, nu trebuia sa divortezi de tasu ca sa te arunci in bratele unui pustan, ai sarit din lac in puț.

| RoxanaAlyRoxy explică (pentru CristiDinBucuresti):

De tatăl copilului am divorțat pentru violențele care mi le-a aplicat de fata cu el și la insistențele copilului, și am găsit alinare in acest bărbat de, 20 de ani, poate vârsta e problema dar gândirea acestuia m-a adus pe linia de plutire când nu-mi mai vedeam rostul în viața, și mă acceptat cu copil și chiar incerca sa fie prezent în viața copilului doar că apropierea aceasta nu dura mult pentru că interveneau părinții mei care se simțeau dați la o parte, nu știu ce e așa grava vârsta până la urmă și noi manele singure avem dreptul la iubire, dar mulțumesc de sfat

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ce minte ai tu, dar este clar ca nu prea, odata ce ala de 20 de anisori este abia iesit din copilarie si interesat doar de sex cu tine, nu de dragoste, ca nu s-ar insura nimeni cu o femeie mai batrana ca el, cu 12 ani.
Evidnet ca-i obsesie din partea ta si distrctie din partea acelui copil.
Mai bine te-ai focusa pe copilul care-l ai cautandu-ti un barbat de 30-40 de ani, matur si cuminte, care sa te iubeasca si sa te vrea cu "bagaj" cu tot.

| gabicoo a răspuns:

Cont facut azi = TROLL.

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Juriul o sa tina sub observatie acest aspect!
faptul ca un user si-a facut cont astazi nu denota neaparat faptul ca nu are 32 de ani sau ca are sau nu copil
S-ar putea sa ai dreptate insa!

https://www.youtube.com/watch?v=jyuQb7SawaU&t=83s

| AliGab a răspuns:

Sa ma ierti dar parintii tai au dreptate. Nu ti-a ajuns casnicia trecuta? Cum sa lasi copilul pentru un barbat imatur? Doamne, mare Ti-e gradina!

| carevaescu a răspuns:

Orice iubire e si o obsesie, dar de obicei trec ambele. Copilul insa, nu trece - doamne ferește.

Maturizează-te, esti "batrana" pentru asemenea copilarii. Serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți abandonezi copilul pentru un alt copil. iama Doamne Dumnezeule de pământul ăsta o dată ia-mă

| Cavaler001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti ok?
Stii ca viata bate filmul.
Sunt tot felul de oameni care-si fac probleme cu mana lor, dar cauta totusi ajutor.

| timidu89 a răspuns:

Copilul mai presus de toate. Asa ar trebui sa gândească orice părinte normal la cap. Individul e încă un copil, îți trebuie pe cineva apropiat vârstei tale.

| Florian80 a răspuns:

Eu zic sa lasi copilul la.ai tai.e bine acolo si tu sa ti vezi de viata ta.Nu permite parintilor sa ti conduca viata! Esti femeie matura si stii ce alegi sa faci. cele 2 optiuni nu trebuie neaparat sa se excluda una pe alta.Copilul e clar manipulat de ai tai sa fie contra acelui barbat.Dar daxa te vei muta cu tipul respectiv si ai tai +copilul vor vedea ca te ai hotarat si ai luat o decizie ferma ai sa vezi cu in timp lucrurile.se vor rezolva in favoarea ta.

| Cavaler001 a răspuns:

Eu zic sa-ti reconfigurezi gandirea happy
Daca ai nevoie de sex e ok, insa daca te gandesti la o relatie serioasa cu un tip cu 12 ani mai mic, nu cred ca va fi o optiune pe termen lung cel putin pentru el.