| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
In ultima vreme ma tot gandesc la o persoana pe care o iubesc foarte tare.
O tot visez ma gandesc in fiecare seara la ea, si adorm plangand ca e departe de mine.Nu stiu ce sa mai fac...

Help me please, un sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Off este foarte greu cand iubim o persoana, iar aceasta nu este langa noi.Ne doare ca nu este aproape de noi cand aveam nevoie de ea, nu o putem vedea, nu o putem imbratisasad.
Am trecut si eu prin asta si stiu cum este.Nu era zi sa nu ma gandesc la aceea persoana si numai gandul ca era departe ma omora.
Imi pare rau pentru tinesad
Fi tare si puternica, intr-un final vei reusi sa fi mai bine. Timpul vindeca orice, insa este nevoie doar de rabdare si totul se va rezolva.
Ai grija de tine si daca mai ai nevoie de ceva sunt aici sa te ajut:*

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La tine sunt semne de disperare. Găseşte o modalitate de a fi aproape.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa o rugaciune si da-i telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt unele persoane care din aceasta cauza au devenit somnambule, vorbesc serios.Ia legatura cu persoana respectiva.

| ovidiu8msn a răspuns:

Din moment ce ai pus o astfel de intrebare inseamna ca nu ai mai mult de 14 ani. Stai linistit o sa iti treaca. Bucura-te de copilarie.

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Nu te mai gandi l el

| TeVreauAproape a răspuns:

Probabil e cineva care te-a parasit, nu-ti fa griji, daca ai intre 11-15 ani inseamna ceva gen ''obsesia copilariei''. Sau ceva asemanator. Dar daca esti mai mare. trebuie sa vorbesti cu el. Spune`i ce simti si ca vrei sa stea alaturi de tine.
Dar daca el va raspunde negativ, iti spun din propria experienta ca nu se va mai intoarce vreodata spunand ca te iubeste.
Nu te mai gandi la el. Uita-l!
Usor de spus, dar greu de practicat. Stiu. dar daca nu e el, e altul, cineva mult mai special, care te va iubi cu adevarat.
Viata merge inainte.

Si eu am iubit pe cineva, dar cred ca doar ''am iubit'' e putin spus. A fost totul pentru mine si apoi a plecat. Fara motiv.
Nu m-am mai intalnit cu el, am incetat sa mai vorbesc cu el prin orice intermediu. Nu faceam vreun lucru care sa-mi aminteasca de el. Si nu vorbeam cu nimeni despre asa ceva.
Nu pot sa spun ca l-am uitat, dar simt, stiu ca intr-o zi va veni cineva mai bun. Pana atunci nu o sa mai fac lucruri care sa-mi aminteasca de el.

Imi va trece!
Si sper ca si tie.
Bafta! sad :*