| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Incep prin a va spune ca ma simt derutata si nu stiu ce e in capul meu.Am avut o relatie de 1 an jumate cu un baiat si ne-am despartit acum cateva luni... din acea perioada am inceput sa vorbesc pe mess cu un turc care sta in Germania.Incet incet incep sa ma atasez foarte mult de el...nu stiu daca fac bine, daca se va transforma in iubire.Tot timpul imi spune sa merg la el in Germania. I-am spus de foarte multe ori ca nu cred ceea ce imi spune si ca incearca sa ma minta, iar el tot timpul imi da acelasi raspuns"Pentru o aventura are destule fete si acolo fara sa se mai complice cu mine". Eu nu stiu ce sa cred.Majoritatea prietenilor m-au sfatuit sa-mi vad de treaba mea, dar ce vreau acum e sa-mi pun ordine in ganduri. Asa ca daca aveti vreun sfat sa-mi dau seama daca fac bine sau rau va rog nu ezitati sa scrieti, dar nu in batjocora, in momentul asta chiar am nevoie de niste sfaturi sincere si din inima.
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| LiiiveLaughLove a răspuns:

Pai nu stiu ce sa cred. poate ca te-ai imprietenit cu acest domn doar ca sa il uiti pe baiatul cu care ai stat atata timp.si sa iti alini suferinta cunoscand pe altcineva.nu stiu daca a fost cea mai buna alegere.dar eu zic sa nu te pripesti si sa va mai cunoasteti.nu te duce chiar acum in Germania.mai stati de vorba. cere parerea parintilor.a mai multor prieteni adevarati.
si poate ii propui daca are posibilitatea de a veni cateva zile in Romania pentru a va cunoaste fata in fata.si nu invers.doar el e barbat.ce i se poate intampla big grin
mult succes cu deciziile! :*

6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Sunt unii de care te mint si te pacalesc in fata, dar asta ca e la distanta. Daca vrea sa vina el in tara sa va cunoasteti Nu te sfatuiesc sa te duci, primul risc care imi vine in minte sete traficul de carne vie, nu vreau sa te sperii, dar oricat de mult a-ti vorbi pe internet tot nu il poti cunoaste pana nu il vezi fata in fata, uneori nici atunci. Eu zic ca riscul e prea mare. Ai rabdare, sa vina el in tara de cateva ori, sa va cunoasteti mai bine, si de abia dupa aia daca tu consideri ca merita riscul mergi la el.

| laurentiu80 a răspuns:

Sunt multe riscuri daca te vei duce la el, in primul rand il cunosti doar de la distanta, nu stii exact cu ce se ocupa.O iubire pe mess nu cred ca se poate naste deoarece nu exista suficiente motive, e altceva cand cunosti persoana in realitate, si e altceva cand o cunosti intr-un mediu virtual, este o vorba "ochii care nu se vad se uita". Deci parerea mea este sa nu te duci, daca zice ca te iubeste de ce nu vine el la tine? Asa ar fi normal. Dar ai putea sa faci si niste banuti, ii zici ca te duci la el dar nu dispui de bani de drum, el iti va trimite banii, iar tu ii dai ignore de pe mess si pa. Cunosc o persoana care castiga f bine din chestiile astea!

| laurentiu80 a răspuns:

Mai ales daca e de origine turca e 100% musulman, iar femeile in fata musulmanilor nu fac 2 bani! Atentie mare!

| Adinutzu21 a răspuns:

Buna Love star! sincer ce faci tu nu este bine! gandeste te ca e un strain! sunt multi asa numiti "baietii buni"care iti promit marea cu sarea! tot ce pot sa iti zic este ca indiferent ca te ar iubi sau nu, tu niciodata nu vei avea Happy End cu El! intelegi? sau poate fi si genul de om care sa te corupa si odata ajunsa acolo sa te prostitueze! deci sfatul meu! intoarcete la baiatul tau care sigur te iubeste! dati 2 3 palme fa un dus rece si scoate l pe Arab din minte! intr un an jumate sunt sigur ca exul inca suspina dupa tine! Ps! Nu lasa din mana ta ce e al tau! lupta pentru cine merita! nu pentru ce crezi ca va fi! asta e sfatul meu! ca vrei sa il urmezi sau nu doar tu esti Autoritara! dar nu da cu piciorul unei foste iubiri! si eu trec prin asta! o despartire iar fata maine pleaca in Spania doar de a ma uita!

| Raul243 a răspuns:

Parerea mea e ca daca te duci acolo faci o mare prostie, pentru ca nu il cunosti, si nu sti peste cine dai, si ala poate iti face un rau ceva totusi pleci de aici cine mai da de tine acolo in Germania se pot intampla foarte multe asa daca te iubeste sa vina el aici nu? si poti sa iti gasesti pe cineva foarte bine si aici...Dar eu zic sa nu te duci.

| Lovestar a răspuns:

Multumesc foarte multe pentru toate raspunsurile date happy Dupa toate cele auzite, o sa gandesc la rece si sper sa iau o decizie corecta.:*