| alejinxique a întrebat:

La nunta la care urmeaza sa participam, mirii sunt viitorii nostri nasi de cununie, adica noi le vom fi fini. Eu si viitoarea nasa suntem prietene si am fost colege de facultate 3 ani. Ei sunt singurii oameni care au acceptat si chiar s-au oferit sa ne fie nasi. Dorim sa ii onoram cum se cuvine.
Ce suma sa punem in plicul-dar la nunta? In calitate de viitori fini trebuie sa punem mai multi bani decat invitatii obisnuiti? Doar noi, 2 persoane mergem la nunta. Pe de o parte, unele persoane mi-au spus ca suntem ca si invitatii obisnuiti fara alte obligatii, pe de alta parte ma gandesc ca ar trebui o suma mai mare (dar nu stiu cat), ca sa le ramana si lor ceva, dat fiind ca o parte din bani se vor intoarce (nasii vor avea si ei cheltuieli-conform traditiei platesc cununia religioasa, lumanarile).

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Uite aici, poate te ajuta, distractie placuta!

http://catdau.ro/cd/Page/CatDau

1 răspuns:
| raluk27 a răspuns:

De regula o suma decenta care se da pe la nunti e 1000 lei/cuplu. Avand in vedere ca sunt viitorii nasi, eu as merge pe 1500-1800. Nu poti fi un invitat obisnuit, pentru ca nici ei nu vor fi la nunta voastra. Nasii intotdeauna dau mai mult si fac niste cheltuilei suplimentare (lumanari, buchet etc.). Macar din respect pentru efortul lor de a sta toata ziua in picioare, langa voi.