| anonim_4396 a întrebat:

Buna locuiesc in Grecia, parinti meu sunt despartiti de 15 ani, iar eu locuiesc cu mama.Recent am avut ziua de nastere iar tatal meu a uitat ca are fata sa-i zica la multi ani! Iar eu vreau sa ma razbun sa merg de pasti in Romania sa-l dau in judecata am 19 ani dar cat fac scoala legea zice sa-mi plateasca pensie alimentara! Credeti ca voi face bine? doar asa ma voi linisti simt!

Răspuns Câştigător
| dianadiana2000 a răspuns:

Si eu cred ca asa este cel mai bine... poate asa isi va reaminti ca are o fata dar asta practic nu este o razbunare, este un fel de ''uite-te in jur, o sa iti dai seama ca mai ai o fata care chiar sufera nepasarea ta''intelegi uh? finda?:X

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca tatal tau nu a procedat corect dar asta nu inseamna ca si tu trebuie sa-i urmezi exemplul, stii ce se spune despre razbunare. Faptul ca vrei sa-l dai in judecata pentru indemnizatia de intretinere nu constituie o razbunare, aceasta este un drept al tau si doar tu poti dispune de el. Te sfatuiesc ca, inainte de a intenta o actiune in justitie, sa incerci o rezolvare amiabila, poate rezolvi indemnizatia pe cale pasnica. Este sfatul unuia cu peste 35 de ani de profesie juridica, am vazut destule procese care au facut mai mult rau decat bine, inclusiv ambelor parti. Numai bine!

| fabiola a răspuns:

In primul rand ...la multi ani si sanatate! Apoi ti-as spune ca in viata nu e nevoie sa te razbuni,toti platim un tribut mai devreme sau mai tarziu! Dar ceea ce vrei tu, este un drept al tau daca esti la o facultate de stat, pe care tatal tau trebuie sa ti-l asigure! Asa ca faci bine!

| ELLSSA a răspuns:

Sa iti dai tatal in judecat doar pentru simplu fapt ca a uitat sa iti zica la multi ani?
Foarte ciudat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fugi ma tare d'acilea.Iti trebuiesc banii ca aerul si tu ne vinzi minciuni despre liniste.E prima data cind aud asa ceva; Bani si liniste. Oricum e dreptul tau si e obligatia lui.N-am nimic impotriva dar cu linistea ai fost tare.Am zimbit prima data azi.

| Nov a răspuns:

Nu ma mira nimic. si chiar asa din bani aia tu iti iei alimente cm s-ar spune? *** tie ti s-a urcat bani la cap cine tear lua de nevasta... si ar afla dupa aia cum esti... of of of mi-e mila de acela. straight face

| Smile_8528 a răspuns:

Si parintii mei sunt divortati.dar la mine e invers.sunt fata si am ramas la tatal meu pentru ca ea nu a vrut sa ma creasca.nici mama mea nu mi-a dat pensia alimentara... timp de 5 ani cred.eu sunt prea mica sa o dau in judecata (am doar 12 ani), dar crede-ma ca as da-o in ambele situatii.laughingnu cred ca asa isi va reaminti tatal tau ca te are...dar poate asa va simti ce ai simtit tu in lipsa lui.bafta!