| sakuraTheOriginal69 a întrebat:

M-am certat cu bunicamea, si acum mama nu ma ma lasa la ea, nici ca o iubeam[dar mai scapam de plictiseala de la bloc], ce sa fac?

Răspuns Câştigător

Buna!
Pentru inceput, daca mama ta doreste ceva de la tine, nu ezita sa faci! Prefa-te ca faci cu placere si pui suflet, sau daca nu iti cere nimic implica-te in treaba ei, dar nu fii prea bagacios/bagacioasabig grin...
Vorbestei mamei tale frumos, cu ton calm, chiar daca tipa la tinebig grin.
Spune-i tatalui tau despre situatia asta si roaga-l sa te ajute.
Explica-i mamei, cat de mult tii la bunica ta si nu vrei ca sa mai fie singura si sa te duci pe la ea(la vrajeala). ca totusi e vacanta si trebuie sa te distrezi!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai facut bine, trebuie sa respecti oamenii varstnici, mai ales pe bunica ta. Roaga-ti mama sa te lase la bunica, spune-i ca vrei sa-i ceri scuze si sa te impaci. Nu iti spun asta ca un motiv, sper ca ai sa procedezi chiar asa. Succes si numai bine!

| Nimic special a răspuns:

Cumpara`i un buchet cu flori si cere`ti scuze de la mami si bunihappy. Simplu!

| atianin a răspuns:

Ai primit ce meritai, lasa sa mai treaca o vreme si sa ceri scuze bunicii si poate se rezolva.

| Aura a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si cere-ti scuze, roag-o sa te lase la bunica ta, si apoi cere-i si bunicii tale scuze. Spune-i ca iti pare rau, si ca iti vei revizui comportamentul happy Bafta!

Iubeste-o pe bunicata mai! Ca ea te iubeste enorm:X. fundita pls ca n-am nijiuna:X

| oricine a răspuns:

Parerea mea este sa te impaci cu binica ta spre binele tau. este decizia ta ce vei face dar.na gandeste-te si la ce-i mai rauhee hee daca n-ai avea bunica?
Bafta!:**:

| Mihaitsa22 a răspuns:

Sa incerci sa te impaci cu bunica ta, parerea mea. Bunica tot bunica ramane si iti va fi mereu alaturi...cat despre mama ta, incearca sa o convingi ca o iubesti pe bunica ta, si te simti bine in compania ei si sa faca bine sa te lase sa o vizitezihappy

| laurici03 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca te vei impaca cu bunica te, si n e bine sa o iubesti pentru ca si ea te iubeste.Imi dai fundita? Am doar una te rorgggt

| adelina_5429 a răspuns:

Incearca sa o suni pe bunica ta si sa va impacati happy ca sigur te va ierta. iar apoi vorbeste cu mamica

| dianaBanana a răspuns:

Am o proob de genu asta... m-am certat cu mama din cauza lu sora mea, am 14 ani si ea doar 6...mama nu ma mai lasa sa merg la tara, unde sincera sa fiu. e un paradis! cum o pot covinge? pllsss :* nu stiu sa dau fundita ca vas da.

| Evy_3948 a răspuns:

Trebuie sa te duci si sa ii ceri iertare pentru tot.Va fi mai bine vei vedeawinkingdaca nu oferi nu ti se va oferi niciodata in viata.