| daniella_5715 a întrebat:

m-am gandit mai bine si vreau sa pun punct relatiei mele de 2 ani, as vrea sa stiu din experientele voastre cat dureaza perioada de suferinta si cum se mai poate atenua? va multumesc pupici

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Uneori cateva zile, saptamani, dar poate dura si o viata! Depinde de tine cat esti de hotarata sa lasi totul in urma! Iti gasesti preocupari si prieteni care sa te faca sa uiti de obisnuintele pe care le aveai cu el, nu stai sa te lamentezi si sa-ti tot amintesti de el!

Răspuns utilizator avertizat
| antoneta a răspuns:

Depinde, perioada de suferinta in cazul tau? in cazul partenerului? de ce vrei sa te desparti? daca iubesti cu adevarat poti suferi o viata intreaga, daca nu trece, repede

| alexH a răspuns:

De la 6 zile si 23 de ore pana la 38 de zile si 16 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat de mult mai tii la el si de motivele pentru care vrei sa pui punct. e normal sa te fii atasat mult de el.eu am iubit pe cineva enorm si am fost doar o luna impreuna din cauza unei tampenii.gandeste-te bine daca chiar merita sa-l lasi sau daca mai trebuie sa-i acorzi o sansa. daca nu iei decizia corecta ai putea suferi pentru totdeauna ca nu ai facut ce era bine. dar. daca totul s-a racit incearca sa iesi cu prietenii sa gasesti pe altcineva pentru o perioada scurta ca sa-l uiti pe el si in 2-3 saptamani o sa-ti fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voi fii, un pic mai uracioasa sau ceva mai directa ...asta nu inseamna ca nu te_nteleg...
te_ai gandit sa pui. relatiei? nu, tu inca esti, nehotarata, inca nu stii daca ai luat hotararea corecta. vezi? de aceea ai nevoie de noi / fiindca, inca nu esti convinsa daca, sa pui punct sau nu relatiei. mai gandeste-te, te rog! te admir si -ti doresc, curaj!

| WhiteRose a răspuns:

Prietenii sunt cei de care ai nevoie in astfel de situatii, sa iesi cu ei, sa va distrati, o sa fie mai greu la inceput, dar cu timpul trece ( nu cred ca este prea lunga "perioada" de suferinta)

| Nuia a răspuns:

Depinde de fiecare cat sufera, ca sa alini durerea gaseste'ti un grup de prieteni (nou) cu care sa faci chestii noi. de ex thinking pokertongue sau sa iti faci alt prt pe care sa'l iubesti mai mult si sa te gandesti ca nu ai pierdut nimic ca te'ai despartit de fostul. fundita pls

| daniella_5715 explică:

Comportamentul sau fata de mine este unul ciudat spun eu, azi e bun, maine e rau. Ma considera pe mine vinovata de toate certurile, spunand ca nu ii ofer libertate(desi nu este asa...)vreau sa pun punct relatiei chiar daca ma doare fiindca sunt constienta ca asa nu mai putem continuawinking

| alexandru_8160 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu...