| daniella_5715 a întrebat:

m-am gandit mai bine si vreau sa pun punct relatiei mele de 2 ani, as vrea sa stiu din experientele voastre cat dureaza perioada de suferinta si cum se mai poate atenua? va multumesc pupici :*

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La mine:0/0/0/zile/minute/secunde
Cine are timp de suferinta acum cand totul se deruleaza intr-un ritm nebun?

| Georgiana2905 a răspuns:

Am avut si eu o relatie de 2 ani, candva, acum cativa ani iar dupa ce s-a pus punct au urmat adevarate luni in care am plans, in care am suferit, luni in care ma tot intrebam dc sau cu ce am gresit?
De suferit vor suferi doar aceia care au pus ceva suflet in relatie, acele persoane pentru care micile detalii au contat enorm.

| Puf a răspuns:

Depinde cat ai iubit... eu am deja 9 luni, si nu am uitat in totalitate. Oricum timpul vindeca ori ce rana, daa crezi ca e mai bine sa va despartitit, fii convinsa ca vei trece cu siguranta peste asta

| andreea_9470 a răspuns:

Pai daca vrei sa pui punct relatiei crezi ca o sa suferi? de ce ai suferi daca nu mai vrei sa fii cu el?
si hai sa fim seriosi.nu exista o perioada exacta a suferinteilaughing

| Tso a răspuns:

Depinde si de ce v-ati desparti. Daca el a gresit, discutati, gasiti o solutie si incercati sa cautati calea de mijloc. Totusi, sunteti de 2 ani impreuna, banuiesc ca va leaga multe si poate ca nu e atat de grav, pentru a renunta.
Daca totusi vrei sa pui punct, sa stii ca s-ar putea sa realizezi foarte curand ca nu ai facut bine, sa il vrei inapoi si sa nu se mai poata. ( O cunostinta a divortat pentru ca el a inselat-o cand era beat intr-o delegatie si nici nu isi aducea bine aminte cine era respectiva, el si-a gasit o alta iubita care il iubea, iar cunostinta a realizat ca ii pare rau si il vrea inapoi. Si a fost imposibil).
Iar perioada de suferinta, ti s-a spus. Depinde de cat de mult il iubesti, cauza despartirii, and so on.

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

@andreea ti-a dat cel mai bun raspuns!
Cred ca daca vei pune punct relatiei, e pentru ca nu mai sunt sentimente, ceea ce inseamna ca nu vei avea de suferit!winking
Sau, ne intrebi doar pentru a sti cat va avea de suferit el?!

Numai bine :*!

| catalinutz1288 a răspuns:

Depinde de la o relatie la alta, altii dupa cateva luni isi revin, altii nici dupa 1 -2 ani. Depinde si de sentimentele ce le ai fata de cealalta persoana. Concentreaza-ti atentia spre alte lucruri, nu mai vorbi cu el deloc ca sa te poti obisnui cu ideea ca nu mai sunteti impreuna si poate dupa putina vreme o sa ai norocul sa te indragostesti de altcineva si asa sa dispara toata suferinta. Mult noroc sa ai. Ciao

| Adlianuka a răspuns:

HEI CF? lasa'mi si mie id tau vreau sa vb ceva urg cu tine plizz. te popacesc:*

| dreapupikdulshe a răspuns:

Sincer nu stiu nu am avut o relatie pana acum am 11 ani! Infine mi-e imi place foarte mult de un baiat mai mare ca mine cu 5 ani care locuieste extrem de departe ca mine si este destul de faimos! I-am zis ca il iubesc si el inca nu mi-a dat raspuns dar astept! Deci daca ar zice nu as fii terminata total! Dar la-s intreba daca putem fii prieteni si sa ma mai intalnesc cu el din cand in cand! Si apoi sunt sigura ca o sa isi shmbe parearea! De fapt toate astea nu sau intamplat dar eu asa as reactiona! Daca tu vrei sa ii dai papucii atunci nu o sa suferi de loc! Dar daca el vrea sa se desparta d etine si tu chiar tii la el atunci o sa suferi! Eu zic daca va despartiti si o sa suferi atunci sa iti cauti altul cat de repede poti asta o sa te ajute sa treci peste el Infine@Pup si sper ca ti-am fost de ajutor! byee