| AdriixDoo a întrebat:

Buna!
Ma macina ceva... si nu stiu ce sa fac. De putin timp ies cu un baiat, si suntem chiar fericiti. Am mers sa mi-o prezinte pe mama lui si mi-a zis ca orice ar spune ea, el e sincer cu mine. A doua zi,, mi-a spus ca mama sa nu ma place. Ea isi dorea ca el sa iasa cu o alta fata, fiica unei prietene de-a ei. Lui nu ii place de ea.
Acum mama sa ma compara cu fata aia si nu vrea sa stie nimic de mine.
Ce sa fac? Uneori imi vine sa ii spun in fata ca mama lui este o femeie nesuferita straight face

Răspuns Câştigător
| AllexandreNori a răspuns:

E trist. si mama lui e o scorpie! asa is toate cucoanele astea is cu nasul p sus.big grin ca sau mai intamplat cazuri de astea. uitate la,, sa te prezint parintilor,, si o sa vezi ca e acelasi lucru. dar vorba aceea,, cel destept cedeaza,, ad trebuie sa o lasi in pace p mama lui si ca si ea trebuie sa no bagi in seama. dupa fapta si rasplatabig grin dar un sfat : nu-i spune nici odata ca no suferi ca o sa se lase cu scandalstraight face si nimeni nu vrea astawinking mai bine ii zici totul prietenului tau ier el ar trebui sa faca ceva. si poti sa ti un jurnal cu chestia asta sau poti sa te descarci la oricn. daca tatal lui te considera OK mai vb si cu el.
sper ca ti-am fost d ajutor :*

6 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Intreaba-te intai de ce nu te place Nu ai voie sa o jignesti este mama lui iar tu poti fi doar pentru cateva zile mama este una neveste 1000

| TrixLove a răspuns:

Nu fa asta. Sarputea ca prietenul tau sa se supere.Hello...e vb de mama lui. E gen " Si zici ca mama-i grasa?! ". Mai bine las-o asa. Oricum tu nu cu măsa te pupi ca sa conteze ce crede ea despre tine. Si la urma urmei e important ca te simti bine cu prietenul tau si ca va iubiti si alea alea. In locul tau as evita-o pe scorpia aia de masa. big hug Deci nu fii tu cea care sare la atac. Asta doar daca nu exagereaza, dar asta sa fie apogeul. Bafta si sper ca te-am ajutat cu ceva.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| música a răspuns:

Buna

In primul rand incearca sa nu iti pese de ce zice mama lui.in al doilea rand vedeti-va amandoi de relatia voastra si nu lasati pe nimeni sa v-o strice.
Esti la inceputul acestei relatii de prietenie dupa cate observ si sunt convins ca lucrurile se vor schimba...
Uneori parintii cred ca fac cel mai bine pentru noi insa alteori se insala...incearca cat poti sa te comporti civilizat cu mama lui chiar daca aceasta nu te accepta.nici nu trebuie sa va accepte atata timp cat voi sunteti fericiti asta numai conteaza.eu cred ca pe parcurs va ajunge sa te accepte cand va vedea ca va intelegeti foarte bine si sunteti de nedespartit...
Asta trebuie sa faci.sa nu prea bagi in seama ce spun unii si altii (ca si mama lui). relatia voastra trebuie sa fie mai presus de ce zic altii si mama lui si asta nu trebuie sa schimbe absolut nimic.

Bucurati-va de fiecare moment si nu stricati fericirea pe niste nimicuri spuse la intamplare.

Numai bine iti doresc si o seara placuta sa ai, pwpici:*

| AllexandreNori a răspuns:

Mama lui e o scorpie. p scurt. ii poti spune prietenului tau iar el poate face ceva sau poti sa tii un jurnal ca sa te manifestii cum vrei sa zici ce vrei fara ca nimeni sa te critice sau poti sa le spui si parintilor sau ori cui drag cum ar fi cea mai buna prietena.
,, cel destept cedeaza,, ad daca esti mai desteapta decat mama lui nu te bagi in cearta ei si sa nu-i spui ca sici u no suferi ca se lasa
cu scandalstraight face si nimeni nu vrea astawinking
sper ca ti-am fost d ajutor.

| Summer a răspuns:

In primul rand se pare ca esti la inceputul unui relatii si e foarte putin probabil ca tu si acest baiat sa ajungeti sa va casatoriti in asa fel incat "mama nesuferita" sa iti devina soacra. Pana atunci nu o baga in seama! Si apoi, chiar daca veti ajunge pana acolo, nu iti fa griji. Daca el te iubeste si te va iubi, o va face pe mama lui sa inteleaga sau pur si simplu o va ignora! Deci stai linistita, sunteti de abia la inceput si tu ai o relatie cu el nu cu mama lui! Succes!