| Mamici123 a întrebat:

Buna,ma numesc Cristina am 30 de ani și as dori și eu niște sfaturi cine a trecut prin aceeasi situație ca și mine.Am cunoscut un bărbat mai mare ca mine cu 7 ani un om bun la prima vedere….Ne cunoaștem de 7 luni am am ieșit cu el o luna de zile apoi a plecat din țara pentru 2 luni dar am ținut legătura telefonic a fost totul roz.Cand sa întors in țara am decis sa avem ceva mai mult sa ne clădim o familie sa ne mutam împreuna, Menționez ca este un om înstărit și tot timpul mi-a făcut cadouri după fiecare mică cearta imi cumpara câte ceva doar sa ne împăcăm, la început am luat-o ca pe o joaca apoi a devenit foarte gelos, pe felul cum ma îmbrac m-a pus sa imi schimb culoarea parului din bruneta in șatena doar prin simplu fapt ca paream vulgara, era gelos din orice și dacă nu răspundeam 5 minute la mesaj, era gelos dacă priveam înainte pe strada i se părea ca ma uit după alți bărbați.Nu am voie sa am Facebook și alte aplicații de socializare am făcut cam tot a spus doar sa nu ii dau motive de gelozie, A văzut ca nu are niciun motiv sa aducă o cearta in relatie, a inceput sa imi caute din trecut orice legătura unde cu cine ieșeam cum m-a îmbrăcăm de ce m-a îmbrăcăm de ce zâmbeam in poze si asa mai departe.La fiecare cearta provocată de el își ia hainele si pleacă. Sunt însărcinată intr-o luna jumate momentan suntem despărțiți nu stiu ce sa fac, îmi tot spune ca nu vrea sa mai fie cu mine dar îl găsesc la usa de fiecare data cerându-și iertare.Astept un sfat dacă eu sunt problema in aceasta relatie sau el ma face sa nu ma mai iubesc însumi si sa cred ca are dreptate ca sunt vinovata de cum arat sau de fostele mele relații ca am avut alte relații sexuale…va rog un sfat.este doar o mică parte din situația mea…

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bun de familie, ii sta mai bine in singuratate, o sa te trateze rau stand cu tine

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca este insurat iar tu esti amanta.
Fă avort cât mai poti si da-i papucii.

| Mamici123 explică (pentru darrio2007):

Nu nu este însurat sfatul tău nu este bun in niciun caz nu voi face avort.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mamici123):

Ok. Nastere usoara si sa-ti traiasca!

| ania a răspuns:

Pkanul Creatorului a fost ca un barbat sa faca sex cu o singura femeie toata viata, cu sotia lui si toti avem in constiinta nostalgia acestui plan.Inaintea Creatorului datoram sa fim virgini la casatorie.0La discutiile premaritale de consiliere crestina partenerii sunt incurajati sa isi xeara iertare de la viirorul partener de casatorie pentru toate relatiile sexuale anterioare si sa declare ca iarta.Ca sa fie unitate i ntrw voi cred ca ar fi important, daca vreti sa va casatoriti, sa va cereti si voi iertare pentru toate relatiile fizice antrriore si sa alegeti sa va iertati. Daca nu vrea sa te ierte casatoria ar fi un calvar, dar daca iti ceri iertare de la Dumnexzeu, El se bucura sa te ierte.
In Biblie scrie ca in casatorie celalalt e stapan pe trupul tau.Asa ca eu ma imbrac si imi fac freza cum ii place lui si el se imbraca cum im iplace mie( la freza nu are multe variante) si daca pe mine ma deranjeaza sa danseze cu altele nu o face, noi am stabilit ca celalat se fie judecatorul relatiilor sociale cu sexul opus, fiind dedicati principiului biblic ca sotul e stapanul trupului celuilalt.
Daca stii ca Dumnezeu te iarta, nu mai esti dependent de parerea altora.Eu zic ca daca va iertati pentru trecut, casatoriti- va, crrsteti copilul umpreuna, incearca sa - l asculti in toate lucrurile bune si sa fii o sotie buna. Felicitari ca nu iei in calxul ideea de a avorta un copil care nu are nici o vina.Roaga - te pentru viitor si El, Cel mai bun Tata, te va ajuda.

| AnemonaP a răspuns:

,,el ma face sa nu ma mai iubesc însumi si sa cred ca are dreptate ca sunt vinovata de cum arat sau de fostele mele relații ca am avut alte relații sexuale"
Poftim? El la 37 de ani era virgin sau ce? El n-a avut relatii sexuale? Dumnezeule, ai 30 de ani, cum sa te simți vinovata pentru ce a fosy înaintea lui? Este tatăl copilului tau dar, nu este stapan pe tine. Este un om toxic. Dacă rămâi cu el, îți irosești toată tinerețea.
A fost o mare prostie sa îți doresti un copil cu el in condițiile astea.
Nu exista sa faci ceva. Pleacă cât poți de repede, ai o luna jumătate, poți face avort, decât sa rămâi,, legata" de el pe vecie. Ai grija. Cum îți așterni, așa dormi happy Se potrivește foarte bine replica in situatia ta.

| Mamici123 explică (pentru AnemonaP):

Mulțumesc pentru sfat se pare majoritatea ați răspuns același lucru.îți mulțumesc încă odată și sunt foarte convinsă acum ca nu o sa ii mai dau nicio șansa?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Prea devreme ai ramas insarcinata cu un barbat care nici nu stii te iubeste sau nu? Azi va certati mîine va impăcati, aia nu este relatie, el a mai fost casatorit? Are copil din alta relatie? Sau inca este casatorit iar tu astepti sa divorteze pentru tine? Pe tine sigur te a au atras banii lui si cadourile care ti le face, dar uiti ca el este gelos posesiv manipulator, o sa regreti daca te vei casatorii cu el, nu trebuia sa i faci copil, de ce nu a folosit prezervativ? Ca el sigur nu i si doreste copil, te vei chinuii singură cu un copil.

| Mamici123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu ca a fost devreme dar ne-am dorit amândoi sa ne facem o familie s-a schimbat imediat după ce am rămas însărcinată …nu a mai fost căsătorit și nici copil nu are el zice ca a fost cam ocupat din cauza businessului, dar cred ca a avut același reacții și cu fostele lui…

| sierra1 a răspuns:

"Sunt însărcinată intr-o luna jumate "

cu el? care e poziția lui?

| Mamici123 explică (pentru sierra1):

Da cu el.Prin poziție la ce te referi?

| sierra1 a răspuns (pentru Mamici123):

Reacția

| Mosotti a răspuns:

Pai era nevoie sa intrebi asta?
Nu e clar ca nu tu esti de vina? Arati normal si daca ai avut alte relatii sexuale ce? Era ceva normal.
Cum sa te faca el sa crezi ceva? Tu nu gandesti cu propria minte ca nu are dreptate? E un gelos prost, ca un destept nu se comporta asa.

Nu are sens sa mai stai cu el, ca-ti va face viata un calvar, lasa-l.

| Mopmop a răspuns:

Daca mai ai timp fa avort!
Prin copil parerea lui este ca te va lega.
Da-i bloc instant pe absolut orice cale ar putea lua legatura cu tine.
Casca ochii alta data la 3 semne: bautura, gelozie si iq mic la un barbat.
Daca vezi una din astea 3 probleme in prima luna de intalnire cu un barbat ignore din start!
Mult noroc iti doresc!

| Mamici123 explică (pentru Mopmop):

Îți mulțumesc de răspuns o sa il iau in considerare

| Mopmop a răspuns (pentru Mamici123):

Stiu ca nu e usor sa faci avort din n ciosiderente insa gandeste-te putin si la copilul asta. Il vei chinui sigur si daca il cresti singura si daca il cresti impreuna cu acest om.
Prin copil va avea ocazia doar sa va terorizeze pe amandoi.
Si nu te amagi ca un copil il va schimba!
Sunt slabe sperante.
Sunt nenumarate cazuri de femei care pana la urma genul asta de barbati le-au bagat in mormant!
Poate nu e cazul tau inca dar de ce sa iti asumi riscul asta?
Multa sanatate iti doresc!