| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani, am avut o relatie de aproape 2 ani, am cunoscut o fata simpla si modesta asa cum era iubita mea, timpu a trecut si acum 5 luni am descoperit ca m-a inselat am intrat intr-o depresie greu de scris in cuvinte, am slabit am ajuns prin spitale, apoi am iertat-o si s-a repetat greseala ma mintea mult iar eu am devenit gelos, din fata simpla ce am cunoscut-o in parcu ala singur acum ea era inconjurata de masini scumple in centru atentiei. Am zis stop acum 2 luni... in fiecare zi ma gandesc la ea, in schimb ea a 3`a zi dupa ce ne-am despartit a ales sa se duca cu un baiat cu mult mai instarit material iar eu am ramas cu suferinta cu durerea in sufelt si nu mai trece, ce sa fac? cum sa fac? am pe cineva dar niciodata nu o sa ii ea locul! sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Suferi si esti dezamagit,pot sa te inteleg,nu e deloc usor.
Ai langa tine o fata,totusi,si poate ca ea te iubeste,sa ai mare grija sa nu o ranesti asa cum ai fost tu ranit.
Bineinteles ca nu poate lua locul celei care te-a inselat,imbolnavit si parasit,porti in tine o rana pe care numai timpul o va putea vindeca si vointa ta sa fii fericit!
Ai marea sansa sa poti fii fericit cu fata cu care esti acum,incearca,cu incapatanare chiar,sa intelegi ca nu esti singur si ai un suflet langa tine!
Respect-o si iubeste-o,daca poti,n-o chinui!
Si,in felul asta,incercand s-o faci fericita pe fata cu care esti,durerea ta se va mai micsora,vei invata din nou sa te bucuri,va fi din ce in ce mai bine!
Capul sus si priveste inainte, ce-a fost mai rau a trecut, ai in fata ta intreaga viata.De tine depinde sa fii fericit!

14 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

1. Intr-o relatie trebuie sa iti ramana tot timpul o doza mare de luciditate.
Daca esti indragostit lulea esti dus femeia matura cu tine pe jos...
Normal ca sa se duca cu acei "instariti " ...pana la urma din acei instariti nu o so vrea ce o sa castige doar cateva amintiri cu niste sex si nopti prin cluburi cei din breasla instaritilor deja stiu ca este o usuratica/curva si nu o so vrea nimeni de nevasta/femeie...

Aceasta "femeie" va gasi pana la urma in FRAIER ca tine, si se va aseza la casa ei IMI PARE RAU sa iti spun asta dar este adevarul.

| mihair a răspuns (pentru soul2soull):

Ai mare drptate totusi te ucid amintirile, seara ma pun in patu ala (jegos) si nu o pot scoate din minte glasu ala de copil si zambetu ei ma facea sa gandesc altfel

| soul2soull a răspuns (pentru mihair):

GANDESTE la rece ce ai de pierdut daca ai fi cu ea ce viata ai avea din punctu meu de vedere asta nu se poate numi viata in doi e mai mult obsesie revino-ti PRIETENE ca tu ai de pierdut nu ea.
POTI gasi pe cineva care sa te merite cu adevarat inca se mai gasesc femei care merita sa fii cu ele.

| Roxana121 a răspuns:

Asa CREZI acum la moment ca niciodata nu o sa ii ea locui ei. Dar nu-i asa timpu trece, totu se uita, sunt sigura ca vei gasi o fata care te va pretui sh te va face sa uiti toate suferintelebig grin

| mihair a răspuns (pentru Roxana121):

Nimic nu se uita,... sau cel putin nu la mine.

| Roxana121 a răspuns (pentru mihair):

Tu asa spui acum ca nu se uita pentru ca esti indragostit de ea, dra nu poti stii ce va fi peste 1 an sau 2 sau 3, timpu vindeca toate ranile vei vedea ca am dreptatehappy

| LolitaLempicka a răspuns:

Ce tristsad imi pare rau pentru tine... daca spui ca ai pe cineva acum bucura-te de acea persoana, iubeste-o! traieste fiecare clipa impreuna cu ea.si lasa trecutul, ca daca nu ai vointa starea ta de depresie va persista si daca tot iti aduci aminte mereu.si in cele din urma o vei face si pe iubita actuala sa sufere si ea neavand nici o vina.cu fata asta de ce stai? doar ca sa uiti de cealalalta?
fosta iubita a fost intr-un fel, simpla te-a atras dar ea s-a schimbat, s-a emancipat nu stiu...a dat de altii cu bani si a uitat de unde a plecat.isi va da seama si va regreta cele ce face probabil.tu mergi intainte!

| mihair a răspuns (pentru LolitaLempicka):

Niciodata aceasta pers nu o va inlocui, stau si ma gandesc oare cei ce sufera dau hrana pentru cei-ce-ii fac sa sufere?

| LolitaLempicka a răspuns:

Ai 20 de ani,trebuie sa fii puternic! ai o viata de dus,si nu e un capat de tara pentru acea fata, probabil era mai mica mai copilaroasa, tu ai luat-o sa o cresti nu era ca celelalte...si acum? s-a schimbat, si este ca toate celelalte.materialista,superficiala.

| spaima1aricilor a răspuns:

Sex in excess! te vindeca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit ca tine fi tare totul se uita, nici eu nu credeam ca o voi uita si am uitat-o greu dar am uitat-o fi fericit ca ai un suflet laanga tine care te iubeste, gandeste pozitiv

| Simplyy a răspuns:

Fii mai indiferent cu ea, incearca sa te relaxezi, gandindu-te la altceva. Daca tie iti umbla gandul numai la ea, o sa faci depresii cat mai multe. Te sfatuiesc sa consulti si un psiholog, el te poate ajuta cel mai mult.

| mihair a răspuns (pentru Simplyy):

Am incercat si pe asta, nu ai cum sa faci din Alb - Negru sad

| ady_5081 a răspuns:

Te inteleg fff bine si eu trec prin ce treci u e foarte greu dar daca ai niste pr adevarati te ajuta sa stii si tot dupa aproape 2 ani mi-a facut-o si mie da eu nu o iert pentru nimic in lume