| elenasmy563 a întrebat:

Buna, ma numesc Elena, am 18 ani si de 3 ani sufar foarte mult după fostul meu iubit, nu stiu ce sa fac, am foarte multe intrebari pentru el ce nu am apucat sa le zic...nu stiu daca m-a iubit sau cel putin a simtit ceva pentru mine, as vrea sa ma impac cu el dar am impresia ca isi doreste alt ceva...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E grav daca dupa 3 ani inca suferi dupa el.
Fă-ti un alt iubit si il vei uita. Nu este singurul baiat din lumea asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si de 3 ani sufar foarte mult după fostul meu iubit. Suferi fiindcă el nu a devenit propietatea ta personală. Suferi fiindcă ai pornit să iubești astfel. Ai fost dependentă de mama-tata când erai mică și căutai iubirea de mama-tata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Imi pare rau, dar dupa atata timp nu cred ca vei mai afla raspunsurile la intrebari. Daca nu ati vorbit despre asta fix in momentul despartirii, slabe sanse sa fie el dispus acum.De obicei oamenii prefera sa nu mai dezgroape trecutul.

Mi-e greu sa cred ca in atata timp nu ai gasit pe altcineva care sa iti starneasca interesul amoros.Cred ca pur si simplu nu ai acceptat tu o noua sansa, nu ai vrut sa treci peste si te-ai incapatanat sa ramai blocata.Insa decizia aceasta e inevitabila, asa ca daca vrei sa te vindeci, accepta situatia si mergi mai departe cu capul sus. Daca respectivul era interesat sa va impacati, se intampla pana acum.Totusi 3 ani e destul de mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este că tu ai făcut o fixație pentru acest băiat. Trebuie să înțelegi că suferința este inutila și că îți consumi energia în zadar.
Tu trebuie să-ți dai seama daca a simțit ceva pentru tine sau nu, tu știi cel mai bine cum a decurs relația voastră.
Respecta-i deciziile. Dacă nu vrea sa se mai împace cu tine, lasă treaba așa, nu-l forța, astfel îl vei îndepărta și mai mult.