| drumurile a întrebat:

mie de fel imi e rusine sa dau cadouri nu gasesc momentul potrivit, ce cadou i-as putea lua iubitului meu de craciun ca nu am idee, si cum sa il dau?

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

La prima intrebare nu stiu ce sa iti sugerez, fiindca nu il cunosc. Dar pot sa iti spun ca oamenii se impart in 3: cei care reactioneaza la cadouri materiale, cei care prefera cadouri-servicii si cei care vor cadouri-timp. In functie de categoria in care se incadreaza iubitul tau, poti alege un obiect de care are nevoie sau care sa simbolizeze sentimentele tale pentru el, poti sa ii pregatesti o surpriza, cum ar fi cina impreuna sau bilete la un film sau poti sa iti faci timp sa mergeti impreuna undeva sau sa stati, pur si simplu. Cat despre momentul potrivit, cred ca cel mai bine e sa il lasi la mana hazardului. Sa i-l pui intr-un sertar sau in buzunarul gecii cand nu e atent si cand il va gasi va fi o surpriza pentru amandoi. Anul trecut, de craciun, i-am luat iubitului meu cadoul mai devreme, pentru ca urma sa plec din oras si l-am ascuns intr-o cutie in care stiam ca nu va umbla, fiind lucrurile mele acolo. Iar in ziua de craciun, l-am sunat si i-am spus sa caute acolo. A fost foarte incantat de gest, mai ales ca primind cadoul atunci, a fost ca si cum as fi fost langa el cateva clipe.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu trebiuie sa-ti fie rusine fata de omul drag, trebuie sa fii deschisa, sincera, iubitoate. Dar sa revin, dupa iubire alearga toata lumea. Fai un cadou frumos, ca tu stii cal mai bine ce ar vrea ca tu sa-i cumperi, dar nu uita de o sticla de sampanie, gateste ceva ce îi place lui cel mai mult, coplesestel cu dragostea ta in asa fel incat el sa-si doreasca acest moment in fiecare zi. Si nu uita spune-i ''La Multi ANI '' din partea mea!

nony
| nony a răspuns:

Lasa sfaturile cu cadouri materiale si leaga-ti o fundita pe cap si ofera-te cadouwinking
Ps : Sá ai peste 18 ani, sa te protejezi, sa o faci pentru ca asa simti, sa nu-ti para rau nici o secunda, sa fii sigura ca te iubeste.
Altfel imi sar oamenii in caphee hee

| mioara a răspuns:

Te duci cu el si va luati impreuna ceva, carei problema, multa bafta.

| ÅñdRa a răspuns:

Cumparai ceva semnificativ, ceva ce ii arata cat de mult il iubestihappy

| publicname a răspuns:

Ceva de fite

| lauracostina a răspuns:

Si mie imi e rusine cateodata, dar imi iau inima in dinti si merg...eu m-am gandit sa ii iau o bratara decargint(am gasit un loc unde sunt ieftine si dragute). inainte ma gamndeam sa nu ii iau ca mai are, dar am intrat cu el acolo si m-a vazut ca i-au placut, asa ca am gasit cadoul...bafta si sper sa fie cel mai potrivit:*:**: