| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat care e cu un an mai mic decat mine.Noi nu prea vorbim(adica abia daca ne salutamlaughing) )Cam ce propuneti?
PS:Sunt in clasa a 8-a

9 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai cerei id de mess spunandu-i ca ai vrea sa va cunoasteti.Pe parcurs o sa va imprieteniti...
O seara buna!

| blueheart a răspuns:

Buna. Daca aveti prieteni comuni incearca sa afli de la ei ce parere are despre tine si in functie de ceea ce afli poti sa faci tu primul pas, sa-i dai de inteles ca iti place de el. Bafta! happy

| Danyelytha a răspuns:

Varsta nu conteaza. daca iti place fte mult incearca sa afli daca te place,

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

Heii si eu sunt in clasa a 8. happy. uite parerea mea: daca iti place de el si probabil el e in clasa a 7. nu se intampla NIMIC. am avut o prietena foarte buna care era in clasa a 8 anul trecut si care il placea pe un coleg de-al meu din clasa a 7. cei doi se placeau mult si nu au fost impreuna pentru ca gandeau ca nu prea vorbeau si oricum ea era prea mare. ei bine eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el. daca poti sa-i spui ce simti.happy. pentru ca nu e bine sa ai mereu in cap gandul ca ''daca ma placea'' sau ''daca i-as fi zis'' happy. sper ca o sa faci ceva pentru ca daca il placi merita.

| skate5mate a răspuns:

Si o prietena de-a mea are aceeasi situatie ...de unde esti?

| Andreeeeeeeeeeuta14 a răspuns:

Salut! Si eu sunt in clasa a 8-a si te cam inteleg! Eu propun sa comunicati mai mult poate iesiti la un suc, asa ca o intalnire si cine stie poate va apropiati mai mult! :d happy

| muta a răspuns:

Cand iti place de cineva adica (iubesti) ani nu conteaza!

| Daniel1997 a răspuns:

Bun pai incearca sa tii conversatii cu el foarte zilnic incearca sa-l cunosti lasa-l sa te cunoasca dupa vreo 3 saptamani incearca sa-i spui unele chestii care vezi doamne nu leai zis nimanui intelegi happy si daca o sa va iubiti si tu si el pe tine o sa fie in regula dar apropo nu te lasa usor in caz daca mai esti fatuca mare nu te lasa usor happy

| IOSIFutzu a răspuns:

Intreba-l daca te placewinking