| JessicaTaylorr a întrebat:

Buna!
Nu inteleg, de ce a trebuit sa ma nasc in familia mea ...NICIODATA nu-mi ofera ce imi trebuie, de o luna ii cer mamei un suport de dosare care e 4 LEI si nu vrea sa mi-l ia. Zice ca nu-mi trebuie. I-am cerut o crema de maini: NU A VRUT SA MI-O IA in ciuda faptului ca aveam pielea extrem de crapata si uscata.Hainele mele mi-au ramas mici toate.Ei nu vor sa imi cumpere nici macar o haina SI E 10 LEI UN TRICOU.Nu le-am cerut sa fie de firma sau de la un magazin anume.Merg cu aceeasi papuci de foarte mult timp ..geaca de iarna, la fel. Acum eu ma imbrac cu hainele de pe la vreo 8 ani-10 ani :copilaresti, mici, uzate. Plang cand ma gandesc ca toti verisorii mei, prietenii mei au haine de varsta lor, eu telefoane bune ...pe cand eu am un telefon primit gratis de la Vodafone straight face||| nu ii inteleg ei isi permit, de ce imi fac asta? In fiecare luna isi iau cate ceva:ba papuci de 2 milioane, ba geci scumpe, ba se duc in oras si mananca singuri. NU II INTELEG.Imi doresc sa ma fi nascut in oricare alta familie.Sa nu uitam ca acum vreo 2 ani nici carti bune pentru scoala nu voiau sa-mi cumpere. Voiau sa-mi ia tot felul de caiete la 0, 70 - 1 leu care nici de pus pe foc nu-s bune straight face ei nu ma lasa sa port cercei, sa ma dau cu oja ..NU IMI CUMPARA NIMIC DIN CE AM NEVOIE.Am incercat de nenumarate ori sa vorbesc cu ei dar nu ma inteleg! Nu stiu ce sa ma fac.Nici ziua de nastere nu mi-o sarbatoresc.Cand le cer bani IMI DAU UN LEU SAU DOI, si astia cu greu.Eu am note destul de bune, de 8-9-10.DE CE FAC ASTA? NU MAI SUPORT

7 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Ce varsta ai si din ce localitate?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| 1DeadMemories a răspuns:

Cred ca exagerezi happy, mai ales la partea cu " In fiecare luna isi iau cate ceva:ba papuci de 2 milioane, ba geci scumpe, ba se duc in oras si mananca singuri."
Probabil exista alte prioritati ale banilor in familia ta, altfel, un parinte care-si neglijeaza copilul e denaturat.

Daca intr-adevar esti neglijata si parintii tai au un comportament denaturat poti sa apelezi organele abilitate"Protectia copilului"

| ReplayHD a răspuns:

Ce varsta ai? daca imi permiti.

| FloareAlbastra123 a răspuns:

Este o problema destul de dilicata.ar trebui sa ii povestesti psihologului scolii cel intamplate, ce simti tu si el sa te indrume mai departe. Daca e adevarat intr-utotul ce spui, trebuie sa apelezi la organele Protectiei Copilului.Toate cele bune si tine-ne la curent happy