| RedBullX a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi cumpere un pc nou?
Ei mi-au reprosat ca eu am si ca nu-mi trebuie dar ei nu inteleg ca asta pe care-l am e foarte vechi :/
Mereu imi promit si cand vine ziua accea, trec la urmatoarea luna.
Ei nu inteleg ca eu nu mai pot sa fac nimic pe pc asta si-mi zic ca alti copii nu au. Mama poate sa faca rata dar nu vrea deloc
Ajutor... cum sa-i conving? Vreau si eu un pc nou sad nu-l mai suport pe asta crying :'(

11 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ceart-o pe maicata ca de ce nu so maritat un unu bogat ca becali

| LikeNobodyElse a răspuns:

Poate nu au bani sa iti ia... spune le k il dai pe acela si sa iti ia altu... laughing sau le zici ca s a stricat happy

| DorelSudoru a răspuns:

Te descurci

| Korrawi a răspuns:

Vrei pc nou pentru? ce anume? faci proiecte in 3dsmax si dureaza mult pana iti randeaza animatiile? Desenezi in photoshop si nu-ti place ce performante are? Sau vrei sa te joci pe el? Daca vrei sa te joci, zi-le sa-ti ia o consola. Convinge-i ca meriti in orice caz, cum, asta depinde de tine, apuca-te si invata ceva legat de PC care sa justifice cheltuiala.

| RedBullX explică (pentru Korrawi):

Il vreau pentru gaming, pentru photoshop, si sa fac caractere pe un joc ( nu mt2) si sa le vad pentru. ca [,] cu pc asta nu pot juca cum trebuie crying

| Korrawi a răspuns (pentru RedBullX):

Imi lasi impresia ca esti foarte rasfatat, nu vreau sa jignesc, dar asa pari. Nu intotdeauna obtii ceea ce vrei, mai ales daca depinde de altii procurarea acelui obiect. Daca sunt parinti normali, nu cred ca daca ai avea rezultate bune la scoala si ar avea posibilitatea nu ti-ar lua.

| RedBullX explică (pentru Korrawi):

Suntem 4 salariati in familia mea (2 bunici, mama, tata). In total pe luna primim aprox. 19~20 m.
Note bune am din plin happy
Edit : Vreau sa-mi cumpar doar unitatea 12m.
19~20m - 5-7 m toate datoriile la stat

| Korrawi a răspuns (pentru RedBullX):

In cazul asta, nu ai ce sa faci decat sa insisti politicos, poate iti vor lua la un moment dat (de ziua ta daca nu a trecut, de Craciun etc).

| Iulian03 a răspuns (pentru RedBullX):

Pai fa si tu calculul eu acu o sa zic cu aproximatietonguearintii tai cu bunicii tai au 20 de milioane - unitatea 12 milioane -8 milioane -
7 milioane datoriile la stat - 1 milion asa si cu 1 milion ce poate sasi ia?

| mrcs a răspuns:

Pai spune-le ceva(cand iei o nota buna)spui asa
Mama(tata)iti place nota mea? Acum nu merit un pc nou?

| cosminBig a răspuns:

Si ce faci la dragoste si sex wa?!