| Wildie a întrebat:

Buna! O sa stau cu un baiat la toamna. E pentru. prima data cand se intampla asa ceva. Cum sa ma comport cu el?

Răspuns Câştigător
| xLouana a răspuns:

Pai... ceva ma nelamureste? de ce la toamna? si nu acum?

si nu trebuie sa.ti faci griji. fii tu insuti [suna mai simplu decat pare stiuwinking], pur si simplu daca vorbeste despre lucruri pe care nu le intelegi spune.i ca nu intelegi si daca vrei sa pari ca intelegi, zambeste si copiaza.i expresiile fetzeiwinking
fii sincera atat cu tine cat si cu el. nu il minti despre lucruri banale doar ca sa pari mai tare [e primul pas spre minciuni mai mari], nu iti fa sperante prea mari de la prima intalnire [ stiu ca e perfect si ca te vezi in rochie de mireasa alaturi de el, dar ai rabdare], nu face crize aiurea, nu face pe indiferenta si nu il sufoca.

arata.i cati pasa sufiecient cat sa nu.l indepartezi dar sa nu te umilesti.

nu.ti arata punctele slabe de la inceput [ te poate manipula], arata.i pe parcurs si el va simti nevoia sa te protejeze de ce ti.e fricawinking

nu discuta chestii intime cu toata lumea. nimanui nu.i place sa.i fie disecata viata in fata altor persoane.

si nu face misto de el de fata cu alte persoane. poate ceva mic amuzantwinking si scurt!

daca nu vrea sa vorbeasca despre ceva, nu insista [ai rabdare si il faci sa.ti spuna pe parcurs]

si comunicarea e singura cale. trebuie sa vorbiti la inceput mult ca sa va cunoasteti. nu te preface ca esti cineva ce nu esti.

sa nu spui niciodata te iubesc daca nu simti, daca nu a trecut cel putin o luna sau daca te forteaza [de ex: iti spune el si tu ce sa spui? spui si tu ca de... trebuie sa spui si tu ceva], asta inseamna sa minti mai bine il saruti sau ceva, dar nu spune ceva ce nu simti.

sper ca ti.am fost de ajutor. mie mi.a luat ani de relatii ratate sa descopar unele lucruri cheie in fiecare relatie. nu trebuie sa cedam, trebuie sa ne lasam cuceritewinking

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu exista "retete infailibile" care sa garanteze succesul! Este foarte apreciat sa nu fi falsa, ci naturala, amabila prietenoasa si deschisa! Daca va fi loc si de ceva erotic, faceti intai doar Petting, o vreme, si doar mai tarziu, daca e de incredere si va dovedi ca tine la tine si e responsabil, eventual sa incepi cu el viat intima, daca nu ai inceput deja!

Vezi ca am recomandat deja azi sa se cumpere ultimul numar al revistei "Unica" care se vinde infoliata, la numai 15 lei, impreuna cu cartea "Sex ca la carte".

Curaj, inspiratie si success!

| nupebunezau a răspuns:

Pai... ai putea conversa cu el, a-ti oferi amicitatea, a afla mai multe despre el...lucruri dintre acestea bafta!

| Wildie explică:

@Louana: la toamna pentru ca el e plecat la tara toata vara!

| alex9109 a răspuns:

Ce intrebare!

Incearca sa il tratezi ca pe un animal de companie vorbitor.

| fluturas2 a răspuns:

Cum te comporti tu de obice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i o la.ba. ( nu glumesc )

| crazy4you a răspuns:

Stai unde? cu el in camera. si nu sunteti rude? atunci cum sa te comporti. dragut. il saluti. ca si cum ar fi o fata... si daca nu e ruda si e si dragut poate in timp.

| Daniella_6956 a răspuns:

Fi tu insuti:* lasa-l sa te cunoasca asa cum esti tu si sa invete sa te aprecieze.