| Mihæla_Řaluča_1915 a întrebat:

Pai nu știu cum sa incep. Sunt într-o situație mai dificila. Și îmi caut acum un camin pentru copii/ centru de plasament. (Am 16 ani)

Dar mama m.a abandonat. M.a lăsat la tatăl meu, iar tatăl meu nu vrea sa mă țină. Eu stau în moment undeva dar nu mai pot rămâne aici prea mult timp, și sunt în căutarea unui centru de plasament.
Dar nu Pinocchio. Oricare în afară de ăla.

M.ar ajuta foarte mult dacă m.ar putea ajuta cineva cu ceva va rog. E o situație complicata. Și serioasa în primul rand.

Sper sa fie tratata ca atare. Nu este o gluma. Deci mi.as dori răspunsuri serioase.
Mulțumesc...

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te sfatuiesc sa apelezi cu incredere la adra: http://adra.ro/proiecte prin telefon sau email.
Ei te vor ajuta sa iti gasesti o locuinta. Mai mult, ei vor putea interveni in relatile dintre parintii tai. Ei ii pot sprijini pe parintii tai ca sa te tina si la scoala, si cu tot ce ai nevoie.

| anonimg a răspuns:

"Poate o femeie sa uite copilul pe care-l alapteaza si sa n-aiba mila de rodul pantecelui ei? Dar chiar daca l-ar uita, totusi Eu nu te voi uita cu niciun chip:
Iata ca te-am sapat pe mainile Mele, si zidurile tale sunt totdeauna inaintea ochilor Mei!" (Isaia.49:15,16)

| Mayar a răspuns:

De unde esti? In fiecare localitate sunt alte centre de plasament, asa ce depinde unde te aflii.
Imi pare foarte rau de situatia in care te aflii, voi incerca sa te ajut, dar sa spui in ce oras cauti centre de plasament.

| alexboss2020 a răspuns:

Ba,mai facut sa fiu putin cu ochi in lacrimi imi pare foarte rau pentru tine, ce parinti doamne pacat de tine.Cu ce ai vrea sa te ajut?

| Voidwithin a răspuns:

Unii oameni nu ar trebui sa aiba copii... peste cativa ani va trebui sa te re-adaptezi si sa incerci sa treci peste trauma provocata de situatia asta. Nu ma pricep la centre de plasament dar sper sa le vina mintea parintilor tai cat mai repede. Daca ai nevoie de vreun sprijin moral poti sa-mi dai pm, in rest, te sfatuiesc sa vorbesti cu Mayar, poate gaseste ceva informatii care te-ar putea ajuta.
Iti doresc succes si sper ca parintii tai o sa fie responsabili in final.

| JustMeForever3 a răspuns:

Poți sa vii la mine acasă, te primesc eu