| Deliiiiiia a întrebat:

Hey...am nevoie de cat mai multe opinii..VA ROG! Dau funda! ...deci...sunt intr.o situatie dificila...sunt impreuna cu un baiat de 1 an si vreo 3 luni...iar majoratul lui cade in noiembrie, unde sunt invitata! Parintii lui doresc sa ma cunoasca si ai mei m.ar lasa sa merg la el impreuna cu gasca.(sta la 125 km departare de mine.crying.)...dar..fix in acea zi am fost invitata sa cant la Bucuresti in cadrul unui festival!(sunt chitarista)... Tin sa mentionez ca relatia noastra este una ca in povesti.dar nu stiu ce sa fac..nu am mai mers demult la un festival, n.as vrea sa.mi dezamagesc nici profesorul......si mi.as dori sa merg si la el(de dimineata pana seara cand ajung inapoi in oras)....nu am mai fost niciodata! ...va rog.crying

3 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Bună! Mergi la majorat, cere-ţi scuze în legătură cu festivalul. Nu-i poţi face asta, este prietenul tău, o singură dată în viaţă face 18 ani, e o perioadă unică.La festival e altceva. Distracţie plăcută!

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Sincer, eu as merge la festival. Stiu ca o data faci 18 ani, insa poti merge si a doua zi.

| ToniGD a răspuns:

E totusi un an si ceva...gandeste-te cum s-ar simti, dar cum te-ai simti tu daca cea mai importanta persoana din viata ta nu ar fi alaturi de tine la majorat, gandeste-te ca il vor intreba prietenii, de ce nu ai venit.Se va simtii penibil crede-ma, si eu m-as simti la fel.Majoratul e unic, festival poate va mai fi happy e parerea mea, alege ce crezi ca e mai binewinking