| Anemona2020 a întrebat:

Pe majoritatea ii aud ca faca fetele tinere au un avort sau avorturi nu pot fi domnisoare de onoare. Este adevarat? Mie mi se pare o tampenie.

Răspuns Câştigător
| valentinatvd a răspuns:

Nu am auzit nimic de genul, si in plus sa fim sinceri, cate fete au avortat si nu stie nimeni si probabil au fost chemate dupa aceea de domnișoare de onoare.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Isi pierd omenia fata de sine dar prada care va fi cu ea nu ii va cunoaste trecutul si asa lumea traieste in minciuna

| Aasdfghj a răspuns:

Astea sunt prostii de cand era mamaia tanara.laughing) Nu, nu e adevarat. In general lucrurile astea sunt spuse pe la tara, unde oamenii au ramas cu gandirea de acum 100 de ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Conceptul de "domnisoara" porneste de la feciorie... ori daca ai avut avort, evident ca fecioria a zburat demult, deci, nu mai esti pura si nici domnisoara, dezonaorand (indirect) onoarea fetei care se casatoreste si care te-a crezut fecioara.
Dar, dupa cum spuneam, tu nu prea ai habar pe ce lume traiesti, de aceea toate ti se par prostiis au tampenii.
Stii ce fetita, si voi astia redusi la cap, aveti un loc pe pamant, asa ca, traiti-va viata, dupa cum va taie capul, vedeti voi mai tarziu daca-i bine sau rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cine te controleaza cand esti domnisoara de onoare? ti se cere foaie de la toti ginecologii din lume?

| Freya1 a răspuns:

Nu

| mentholinks a răspuns:

E si normal pentru cununia religioas pentru oamenii care se tem de Dumnezeu. Dar daca nu crezi in el, da, e o tampenie.

| HazelEyes77 a răspuns:

De parca ele ar fi fraiere sa recunoasca asa ceva. Sincer mi se pare o mare prostie. Astea sunt conceptii invechite care nu isi mai gasesc sensul in zilele noastre.

| Staif a răspuns:

In ziua de azi, cand se folosesc anticonceptionalele ca painea, se mai fac avorturi?

| 128576 a răspuns:

Cred ca e doar o superstitie prosteasca...dar ai grija ca daca afla cineva superstitios s-ar putea sa nu ajungi bine.