| madelf a întrebat:

Buna prieteni sad
Cel mai bun prieten al iubitului meu mi-a spus acum cateva zile ca a vorbit cu el si i-a destainuit ca tine foarte mult la mine, dar in acest timp, prietenul meu imi vorbeste destul de sec(avem o relatie la distanta). L-am intrebat de cateva ori de ce imi vorbeste asa, sau daca este suparat pe mine pentru ca ma doare atunci cand imi vorbeste scurt si la obiect, insa el a inceput sa se oftice si sa-mi spuna ca eu aberez si ca e foarte urat din partea mea sa cred ca nu ma mai iubeste(Stiu, nu are nici o logica) straight face. Si dupa fazele astea imi vorbeste si mai sec.Eu mereu i-am acceptat toate iesirile, pentru ca stiu ca daca ma impotrivesc tot eu o sa sufar, dar acum chiar nu mai stiu ce sa fac.Cand il aud la telefon ca-mi vorbeste sec si cand ma gandesc la faptul ca i-a destainuit amicului sau ca ma iubeste foarte mult, ma consum foarte mult si nu am nici cea mai mica idee ce pot face.
Please help!

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

De obicei nu prea cred in relatiile de la distanta.S-ar putea sa se fi plictisit si nu vrea sa-ti spuna adevarul sau pur si simplu te pastreaza de rezerva.Prietenul lui ti-a spus asa tocmai la indemnul lui ca nu cumva sa-ti dai seama de situatie.

| Libelle a răspuns:

Ce urasc..."cel mai bun prieten al iubitului meu","cea mai buna prietena a iubitei mele"-poate sa fie si soru-sa, nu mai te baza pe ceea ce auzi de la altii, si nu de la el.

Sec... oamenii mai au si probleme.Si daca nu e incredere suficienta nu ai sa le aflii
Si tu banuiesc ca-l iei cu"da ce s-a intamplat? nu ma mai iubesti?"-trebuie sa ai foaaaarta multa rabdare sa raspunzi la asta cand ai ceva pe cap
Invata sa vorbesti cu el asa incat sa nu te simta infricosata ca vai, te lasa, ci mai mult ca observi ca e ceva in neregula in general cu el

| CodrutM a răspuns:

E o nenorocita de relatie la distanta, ma mir ca inca exista. Si prietenul acela tot la distanta e? Daca da, eu nu mai inteleg nimic...

| karinka_7246 a răspuns:

Eu nu stiu cum acolo la voi, dar eu iti spun un lucru:baiatul care iubeste se kunoaste si nu e numaidecit sai askulti prietenul dar lasa elsa iti demonstreze ca te iubeste, sukces

| Alessya_3226 a răspuns:

Draga mad,am o intrebare:tu il iubesti pe prietenul tau? Daca nu stii sigur,iti dau o idee:ca sa vezi daca prietenul iubitului tau tine la tine,precum zice,incearca sa vb cu el, sa vezi ce spune, cum gandeste si ce parere are despre tine.nu stiu,incearca sa vb cu el,sa aflii mai mult, iar daca zici ca iubitul tau asta e asa distant, ascunde ceva si asta nu e bine...acum ramane sa iei o decizie, dar merita sa incerci! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| NeVeRfOrEvEr a răspuns:

Roagal pe cel mai bun prieten al iubitului tau sa vb cu eu. Poate pe el il asculta.Iar in cel mai rau caz spune-i ca daca continua asa te desparti de el. Daca tine la tine o sa incerce maca.Succes!big grin